Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 17 komentarzy

Obóz Wielkiej Polski

Obóz Wielkiej Polski - Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski jest kontynuatorem polityki Romana Dmowskiego

Pamiętajmy o żołnierzach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uważamy, iż historia powinna nas wszystkich zmuszać do refleksji, natomiast poległym polskim żołnierzom powinniśmy złożyć hołd w ciszy i spokoju.

ie w atmosferze politycznych wrzasków i demonstracji, ale poprzez minutę ciszy narodowcy z Obozu Wielkiej Polski (OWP) oddali cześć poległym. Z dala od kamer i mikrofonów, a ze zniczami i bukietami kwiatów w rękach złożyliśmy hołd powojennym partyzantom.Pierwszy marca jest szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia, tego dnia bowiem w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość (WiN). Od 2011 r. datę tą ustanowiono świętem państwowym, jako Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Tradycyjnie chcieliśmy pozostać z dala od wszelkiego zgiełku środowisk budujących swoją polityczną karierę wokół tego tragicznego wydarzenia, jakim niewątpliwie było kontynuowanie tej nierównej walki z militarnego punktu widzenia zupełnie pozbawionej sensu. Uważamy, iż historia powinna nas wszystkich zmuszać do refleksji, natomiast poległym polskim żołnierzom powinniśmy złożyć hołd w ciszy i spokoju.

 

 

Biuro Prasowe OWP
 
 
Źródło: //www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=610&Itemid=1

KOMENTARZE

  • I co z tych refleksji ...
    Czas działać, a nie tylko biadolić, ale na to odwagi brak. Wzniosłe nazwy, hasła... Gdzie inteligencja, duchowni... żyją swoimi przyziemnymi sprawami, a rzekomo bóg jest z nami...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY