Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 17 komentarzy

Obóz Wielkiej Polski

Obóz Wielkiej Polski - Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski jest kontynuatorem polityki Romana Dmowskiego

Jeszcze o Szaniawskim

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dr Józef Szaniawski chętnie straszył Polaków Rosją i „rosyjskimi” bolszewikami.

Tymczasem wiadomo, że rewolucję bolszewicką przeprowadził przysłany ze Stanów Zjednoczonych konkurent Lenina, Lejba Dawidowicz Bronstein ps. Trocki. Otrzymał on na drogę amerykański paszport, wystawiony osobiście przez prezydenta Wilsona i zaopatrzony już w rosyjską wizę wjazdową oraz brytyjską wizę tranzytową.Dr Józef Szaniawski chętnie straszył Polaków Rosją i „rosyjskimi” bolszewikami, gdy tymczasem od dawna wiadomo, że rewolucji bolszewickiej nie zrobił nawet przysłany z Niemiec Uljanow ps. Lenin (który aż do początku października 1917 r. ukrywał się przed policją Rządu Tymczasowego: latem w szałasie na jeziorze koło Piotrogrodu, a potem w kilku miejscowościach w Finlandii), lecz przysłany ze Stanów Zjednoczonych jego konkurent: Lejba Dawidowicz Bronstein ps. Trocki. Otrzymał on na drogę amerykański paszport, wystawiony osobiście przez prezydenta Wilsona i zaopatrzony już w rosyjską wizę wjazdową oraz brytyjską wizę tranzytową.

W dniu 4 maja 1917 r. Trocki przybył ze swoją ekipą do Piotrogrodu i stał się nieformalnym liderem radykalnej antyrządowej opozycji. Po zamieszkach czerwcowych był wprawdzie aresztowany, ale 7 września został zwolniony i jako faktyczny przywódca bolszewików zaplanował, przygotował i przeprowadził kolejną, tym razem udaną, próbę obalenia rządu. Trocki był także twórcą Armii Czerwonej oraz twórcą i ideologiem Kominternu – Międzynarodówki Komunistycznej.

Biorąc to pod uwagę, należy jeszcze raz podkreślić, że opieranie polskich nadziei na Stanach Zjednoczonych było i jest błędem, podobnie jak błędem – i to skutkującym straszliwymi konsekwencjami – było niegdyś nasze bierne patrzenie na zagładę chrześcijańskiej Rosji i zakulisowe dogadywanie się Piłsudskiego z bolszewikami w czasie, gdy należało ich we współdziałaniu z Rosjanami pokonać. Na przekór wszystkim „Anglosasom”.

Wyciąganie morałów z historii, to zadanie jak najbardziej współczesne i stanowiące podstawę dla wszelkich polskich działań na rzecz przyszłości. Szkoda, że tak wielu Polaków tej historii nie chce nawet poznać, karmiąc się co najwyżej kalkami propagandowymi i szkodliwymi nieraz mitami.

Szkoda także, że niektóre katolickie instytucje oświatowe i inicjatywy medialne hołubią i promują (również pośmiertnie) twórców i siewców tych mitów, nie zważając na potrzebę dążenia do prawdy oraz na fakt, że młodzież polska poddana oddziaływaniu prozachodniej propagandy przestaje być zdolna do samodzielnego myślenia i wyciągania z historii konstruktywnych, pożytecznych dla polityki propolskiej wniosków.

Niech poniższe dwa teksty uzmysłowią naszym czytelnikom, że dla zachowania Polski i polskości musimy się wyrwać z okowów fałszywych autorytetów i podjąć – jak mówił Dmowski – trud „zdobycia niepodległości polskiej polityki”, czyli wysiłek „zorganizowania polityki niezależnej od jakichkolwiek obcych wpływów, zarówno od wpływów tego, czy innego państwa, jak od międzynarodówek”. 

Lew Bronstein-Trocki jako krwawy gnom na plakacie białych Rosjan z 1919 r.: „Pokój i wolność w Sowdepii” (popularna wśród przeciwników nazwa Rosji Sowieckiej, od słów: Sowiety Deputowanych). Liczbę ofiar trockizmu-leninizmu i stalinizmu –aresztowanych, rozstrzelanych, zagazowanych gazami bojowymi, zamęczonych pracą i zagłodzonych na śmierć – szacuje się na minimum 40 milionów ludzi, przy czym Aleksander Sołżenicyn pisał nawet o 60-ciu milionach uśmierconych w systemie GUŁag. Foto: derzava.ru

I. „Łysiak o „mądrym patriocie” Szaniawskim
Było tylko kwestią czasu, kiedy Waldemar Łysiak odezwie się na temat pośmiertnego fetowania Józefa Szaniawskiego. No i odezwał się. W artykule pt. „Fujneralia III RP” („Uważam Rze” nr 44/2012)[1] pisze:

„Robię to dziś pierwszy raz  za sprawą artykułu o śmierci Józefa Szaniawskiego („Odszedł mądry patriota”. 10-IX-2012), bo ów tekst rozwarł mi porzekadłowy „nóż w kieszeni”. Dwójka autorów tekstu nawet nie podpisała go swymi imionami i nazwiskami, jakby wstydząc się zawartych tam głupot, współbrzmiących z bombastycznie hagiografującym zmarłego elegijnym chórem „main-streamowych” (głównie lewicowych) mediów. Salon łkał (minister Sikorski e tutti quanti). Rydzyk błogosławił swego wyrobnika. Komorowski przyznał mu pośmiertnie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, reżim dal mu grób na Cmentarzu Wojskowym nekropolium Powązkowskiego. Horrendum! Przecierałem oczy…

Z Szaniawskim miałem nieprzyjemność się zetknąć w roku 1993, wkrótce po tym jak mi doniesiono, iż ten zupełnie obcy mi człowiek mówi o mnie per ,,Waldek”, twierdząc wszem i wobec, że jesteśmy kumplami, i że razem „pracując dla Amerykanów, zwalczaliśmy komuchów”. Spotkanie było przypadkowe (korytarz redakcji prawicowego tygodnika) oraz gwałtowne, bo wypraszając sobie „tykanie” i nie selekcjonując słów obsobaczylem gnoja. Co zresztą niewiele dało – później kilkakrotnie dochodziły mnie słuchy, że Szaniawski apiat’ tytułuje mnie ,,Waldek” i rozprawia o naszym wspólnym kombatanctwie godnym bohaterów. Cóż – „ten typ tak ma”.

Funeralna pompa oferowana Szaniawskiemu przez platformerską III RP bulwersuje (delikatnie ujmując) chyba nie tylko Łysiaka, lecz i każdego czytelnika książki „Być szpiegiem” (1994), której autorzy (Krzysztof Dubiński i Iwona Jurezenko), korzystając z materiałów MSW podali, że za PRL-u Józef Szaniawski był:

• Nauczycielem kadr MSW, prowadzącym szkolenia oficerów7 MSW w willi na Ksawerowie.

• Aktywnym członkiem TPPR (Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej), postulującym wiele prosowieckich inicjatyw (m.in. nazwanie którejś warszawskiej arterii ulicą marszałka Konstantego Rokossowskiego).

• Posiadaczem milicyjnej, zwalniającej od kontroli drogowych R-ki (te przepustki MSW dawało tylko ludziom specjalnego zaufania).

• Właścicielem „lokalu” otrzymanego od MSW.

• Dobrym znajomym i beneficjentem generała MSW Mirosława Milewskiego, którego się uważa za promotora (z ramienia KGB) mordu na księdzu Popiełuszce.

• Człowiekiem, który się przedstawiał jako oficer MSW i który uchodził w Zarządzie Głównym TPPR za majora MSW.

• „Zdecydowanym przeciwnikiem opozycji” i żarliwym obrońcą tezy o słuszności wprowadzenia „stanu wojennego”.”

Tyle Łysiak. Dla nas nie to, co przypomina autor, było najbardziej bulwersujące. Najbardziej bulwersujące było to, co prezentował Szaniawski w swojej pseudopublicystyce, w swoich książkach. Niski poziom merytoryczny, połączony z niesłychaną agresją i nienawiścią – dyskwalifikowały go jako człowieka, a mimo to miał nieograniczony dostęp do takich mediów, jak Radio Maryja czy „Nasz Dziennik”. Jest to, w tym przypadku, nie tyle kompromitacja samego Szaniawskiego, którego życiorys dowodzi, że tupetu i bezczelności mu nie brakowało – co tych, którzy umożliwiali mu sianie nienawiści w mediach uznających się za katolickie.

Łysiak dziwi się, że także kręgi wrogie Radiu Maryja uznały Szaniawskiego za wielkiego patriotę (nadanie mu Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski). Jak to wytłumaczyć? Pod koniec PRL Szaniawski został oskarżony o szpiegostwo na rzecz CIA. Dowody musiały być mocne, bo siedział aż do 1989 roku, kiedy uznano, że wobec nadchodzących zmian, także geopolitycznych – „nie wypada” go już dalej trzymać w pudle. Przypadek ten pokazuje raz jeszcze, że agenci obcych służb (nie wszystkich rzecz jasna) mogą u nas liczyć na największe splendory. Jest to praktyka haniebna, bo nawet Józef Piłsudski, współpracownik wywiadów austriackiego i niemieckiego, uważał po 1918 roku, że to dyshonor i zacierał ślady tej współpracy wszelkimi sposobami. Obecnie agenci obcych służb mają w Polsce pomniki i pośmiertne odznaczenia.
Magda Braun”


[1] – W. Łysiak, Fujneralia III RP, „Uważam Rze” nr 44/2012
Rosja jako Chrystus Narodów wiedziona na śmierć przez rewolucyjny motłoch i spoglądająca z wyrzutem na Trockiego (w prawym dolnym rogu). Foto: derzava.ru. Napis z epoki głosi:

Poprzez krew, poprzez trupów stosy,
Całując w bledniejące usta,
Posyła raz jeszcze prawnuk Judaszowy
Na Golgotę, by uśmiercić, Chrystusa

Wierzę, że zarannej gwiazdy światło bliskie
Czekaj, serce! Ja wierzę i modlę się!
Po ciężkich dniach Wielkiego Tygodnia
Bóg zmartwychwstanie i zmartwychwstanie Rosja!
(tłumaczenie - Grzegorz Grabowski)

II. „Nasilające się pseudoinformacje i dezinformacje w mediach ojca Tadeusza Rydzyka

Media koncernu ojca Tadeusza Rydzyka mają wyraźny problem z wyborem swojej tożsamości geopolitycznej.

Wydawało się nam, że media koncernu ojca Tadeusza Rydzyka w tak ważnym dla nas katolików okresie będą ciążyły ku prawdzie obiektywnej. Wielki Post to wszak najlepszy okres do przełamania lodów, do przemiany duchowej, która zwłaszcza w mediach katolickich obecna koniecznie być musi. W mediach koncernu ojca Tadeusza Rydzyka ta przemiana duchowa widoczna jest na płaszczyźnie religijnej, co bardzo cieszy, nie ma jej natomiast na płaszczyźnie politycznej, co niestety smuci.

Smucą nas niektóre publikacje w „Naszym Dzienniku” dotyczące problematyki niemieckiej. Zwłaszcza te z ostatnich dni.

Najpierw ukazał się znakomity artykuł profesora Tadeusza Marczaka "Europa w uścisku Niemiec" („Nasz Dziennik”, 17-18 marca 2012, s. 22-23), gdzie autor dogłębnie i rzeczowo, z wykorzystaniem źródeł wykazał prawdziwe cele polityki niemieckiej w Europie. Przypomniał rolę, jaką odegrały niemieckie służby specjalne w zniszczeniu Jugosławii i Czechosłowacji. Celnie wypunktował faktyczne cele tworzenia sztucznych narodów i regionów w Polsce, rzeczowo wyartykuował też gospodarczą eksploatację Europy przy pomocy strefy Euro oraz przypomniał hitlerowską genezę obecnej niemieckiej koncepcji "Europy Regionów" od Lizbony po Władywostok. Niestety w tym znakomitym artykule oczywiście zabrakło neomaltuzjańskich koncepcji  niemieckiej agresji demograficznej wobec Słowian. Nie po raz pierwszy  ma to miejsce w „Naszym Dzienniku”. Po raz kolejny ta kwestia jest przemilczana. A przecież jest ona najważniejsza w tej niemieckiej układance. Pomijanie jej to dezinformacja dysymulacyjna, czyli zatajanie. Dlaczego redakcja „Naszego Dziennika” po raz kolejny ukrywa ten problem? Boi się czegoś lub kogoś?

Dalej – w kolejnych dniach ukazały się dwa różne artykuły o nowym prezydencie Niemiec Joachimie Gaucku.

Pierwszy autorstwa Waldemara Maszewskiego "Gauck prezydentem"[1] z 19 marca 2012, gdzie autor przytacza taką oto wypowiedź nowego prezydenta RFN, przypomnianą przez Heiko Kosela z saksońskiego parlamentu. Joachim Gauck w epilogu do książki "Czarna księga komunizmu" o dawnych niemieckich ziemiach wschodnich napisał: "Z mieszkańcami tych terenów, a konkretnie z wypędzonymi, których pozbawiono ojczyzny, postąpiono bezprawnie i karygodnie. A podmurowali to bezprawnie komuniści, uznając w 1950 roku granicę na Odrze i Nysie jako granicę państwową  pomiędzy Polską a Niemcami."

Dalej redaktor „Naszego Dziennika” przytacza opinię Kosela, że Gauck podważając przebieg polsko-niemieckiej granicy może spowodować napięcia w relacjach z Polską.

I gdy wydawało się, że „Nasz Dziennik” chociaż na tym odcinku zachował się jak pismo narodowo-katolickie, nadszedł wpis (z) 21 marca 2012 roku, czyli dwa dni później. Na ostatniej stronie gazety widnieje artykuł profesora Józefa Szaniawskiego "Prezydent Gauck"[2]. Artykuł napisany metodologią stalinowską, charakterystyczną dla osoby wywodzącej się z kręgu cywilizacyjnego chazarsko-turańskiego. Zawarte tam opinie Szaniawskiego zawierają mnóstwo kłamstw i konfabulacji, nad którymi w większości nie będziemy się tu rozwodzić. Ale jednak jeden cytat z tego artykułu profesora Józefa Szaniawskiego musimy przytoczyć. Według nas jest on w tej sprawie najważniejszy: "Jako profesjonalny historyk pragnę też oświadczyć, że na najwyższym stanowisku w Niemczech po raz pierwszy od tysiąca lat, od czasów cesarza Ottona III, jest autentyczny przyjaciel Polski i Polaków – prezydent Republiki Federalnej Niemiec Joachim Gauck."

Sam autor nie tylko tym wpisem się po prostu jako "profesjonalny historyk" kompromituje. Józef Szaniawski jest wielce kontrowersyjną postacią, o nieciekawym życiorysie (klasyczny zwichnięty staw, jak mawiał Schellenberg), z pochodzenia Frankista, dlatego jego współpraca z mediami koncernu ojca Tadeusza Rydzyka media te uniewiarygadnia w oczach ludzi dążących do prawdy obiektywnej.

Jednak nas zastanawia ta metamorfoza redakcji „Naszego Dziennika” na przełomie zaledwie dwóch dni w odniesieniu do opinii o Gaucku. To w końcu kim on – według redakcji „Naszego Dziennika” – jest? Wrogiem czy przyjacielem Polski i Polaków?

Wy chyba macie Polaków za kompletnych ignorantów!

(…)

Redakcja PMN (Polskiej Myśli Narodowej)”


[1] – W. Maszewski, Gauck Prezydentem,“Nasz Dziennik” z dn. 19.03.2012 r.


[2] – J. Szaniawski, Prezydent Gauck, „Nasz Dziennik” z dn. 21.03.2012 r.


W tekście tym jego autor podkreślał, że obecny prezydent Niemiec „Jest wręcz zaprzeczeniem takich polityków RFN jak były kanclerz Gerhard Schroeder – pilnujący interesów Gazpromu i Moskwy nie tylko w Niemczech, ale także w całej Unii Europejskiej.”, że „z narażeniem swej wolności, być może nawet życia, walczył konsekwentnie ze zbrodniczym totalitarnym systemem komunistycznej NRD”, i że „w tamtej komunistycznej epoce w Berlinie i Dreźnie przeciwko takim Niemcom jak pastor Gauck przez wiele lat działał agent zbrodniczego sowieckiego KGB Władimir Putin.”


Popierał wojnę w Afganistanie, walczył z Putinem i usiłował podważać polską granicę – zdaniem zmarłego dra Szaniawskiego, Joachim Gauck to „pierwszy od tysiąca lat autentyczny przyjaciel Polski i Polaków”. Collage: inosmi.ru

Zob. także:

Upadek „wojującego rusofoba” //owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=529&Itemid=1

Opracował - Grzegorz Grabowski

KOMENTARZE

 • @ autor
  Brak komentarzy. I bardzo dobrze...
 • ...
  Dla mnie to zadna nowosc.
 • TAK, TAK WMAWIAJ NAM ZE TO NIE MOSKALE WINNI
  A ty jak zwykle usilujesz wmawiac, wbrew faktom historycznym, ze moskale nie sa winni zbrodni na Polakach, ze za te zbrodnie odpowiada kto inny, szczegolnie Zydzi?

  Czy twierdzisz tez, ze za zbrodnie na Polakach nie odpowiadaja Niemcy, tylko "nazisci"?

  Czym konkretnie jest ten twoj "Oboz Wielkiej Polski" - czy nie grupka moskalofilow i polonofobow, czyli antypolskich rasistow? Bo to zdaje sie wy potepialiscie w moskiewskiej ambasadzie Polakow w zwiazku z burdami w czasie mistrzostw pilkarskich?

  Niech nas, Polakow, niebo strzeze od takich "wielkopolakow" jak wy.

  Spodziewam sie, ze wycenzurujesz moj wpis. Pod innym swoim tekstem juz to kiedys zrobiles. Zatem wkladam go do mego archiwum, i oglosze na moim blogu, jesli znow bedzie miala miejsce twoja cenzura, pozbawianie mnie wolnosci wypowiedzi. Kto pozbawia innych wolnosci wypowiedzi jest osobnikiem o zlych intencjach, niepewnym swoich racji, klamca, kims absolutnie nie zaslugujacym na zaufanie. Ani na wolnosc wypowiedzi.
 • Ten tekst to dobry przepis jak zrobić koktajl z szamba
  i obrzucić tych którzy się już bronić nie mogą.
  Gratuluję kulinarnych zdolności.
 • Pełno takich co nóż w plecy wbiją
  Pełno takich co nóż w plecy ci wbiją
  Jak te wampiry co żywią się padliną
  I tą krew rozlaną ze smakiem wypiją
  Tacy nie wiedza pewnie co też czynią

  Można ich nazwać także i hienami
  Co pastwią się nad rannym zwierzem
  Jeśli myślisz że taki się zmienia czasami
  To powiem jedno ja w to nie wierzę

  Tacy zwąchają się szukając pożywienia
  Jednacy zawsze we wspólnym działaniu
  Dla nich najlepiej gdy się nic nie zmienia
  Cel jeden przyświeca bliski mordowaniu

  Przetrwać zwyciężyć i wroga pokonać
  Strząsnąć ten but co piersi nam gniecie
  Lepiej dla wolności czasem nawet skonać
  Niż żyć w kraju prawie tak jak w geccie
 • @solfernus 20:46:37
  Super rymy, ale chyba nie na ten blog, solfernusku.

  Pozdrowienia.
 • @Pan Marky 19:14:06
  to jest coś takiego jakbyś za zbrodnie PRLu obwiniał zwykłych, szeregowych, tych umęczonych po wojnie Polaków. Zastanów się zanim coś napiszesz. Za Gomóki i Gierka Polaków przybyło z 23mln po wojnie do 40mln... Obecnie za amerykańsko-unijnej "demokracji" tylko za samego Tuska i tylko ci którzy wyjechali (tzn bez tych których dobiła bieda, brak służby zdrowia itd) to ok 3mln. Szacuje się że od poczatku przemian ubyło nas Polaków ok 10mln a może i wiecej... Więc popierajmy dalej ta owocną współpracę ze światem zachodnim. Gratuluje swiadomości i... instynktu samozachowaczego (a raczej jego braku)
 • no i już widać ,jak tzw. OBÓZ wielkiej Polski
  zostaje ZAINFEKOWANY bolszewickimi wrzutkami ,którzy będa w przyszłosci starać się przejmować przywództwo...standart ruskikiej razwiedki..tak promowali komorowskiego ,kwaśniewskiego ,wałesę i innych...hi...hi..
 • tytul jak najbardziej pasuje
  tutuł bloga o Szaniawskim jak najbardziej pasuje-nie mało było takich co słuzyli sowietom piszac knujac itd .Szymborska Noblistka Szaniawski padliny wszedzie gdzie spojrzec wiec ten przytyk wierszem jak najbardziej tu pasuje a nawet jak nie niech przeczytaja ci co lubia poezje patryiotyczna i nie tylko
 • @val 21:10:12
  rozwiedka to jestes ty, nawet bez instynktu samozachowaczego. Czy to Rosjanie nas trują Chentrailsami, które pojawiły sie nad Poslką od czasu gdy pod swoje "ochronne" skrzydła przyjeło nas Nato. A takich tematów "demokracji" jest cała masa. Poszukaj na YouTube skanów z radarów na których widac skąd startuja samoloty (z baz w Niemczech) i jak bez problemu przelatuja nad Polskę z... "witaminami" dla nas. Te "witaminy" to toksyny organiczne np sproszkowana zatruta krew (pewnie z ubojni jakichs wściekłych krów) oraz toksyny nieorganiczne np zmielony azbest. Powiem ci jeszcze tylko (nie musisz juz szukac) że w Polsce choroby płuc (jako przyczyna śmierci) wysuneły sią na 2!!! miejsce. Jak pamiętam to zawsze były raki a potem zawały, udary itd. Gratuluję lewackiego masochizmu!!!
 • @Pan Marky 19:14:06
  Profesora Szaniawskiego sprawa do dalszego badania, te przesłanki są niepokojące i być może coś niedobrego istotnie jest na rzeczy. Badać obiektywnie i tyle. Mit tej postaci nie jest zbyt ważny obecnie. Największy spór jest tradycyjnie o Piłsudskiego, o sanację. Tu jest wojna już stuletnia, jutro ciąg dalszy. Dmowski jest nie do podważenia, ale są tacy co próbują.

  Jednak wciskanie tych charakterystycznych głupot że tylko żydostwo spoza Rosji (czyli niby nierosjanie) są wyłącznie winni powstania i zbrodni komunizmu stanowczo odrzucam. Rosja i Rosjanie to nie niebiańskie towarzystwo miłujące Polaków od czasów Księstwa Moskiewskiego już. Żydostwo rodzime to także Rosjanie, nasłane z zagranicy w dużej mierze też. Obywatele Rosji (mimo że też jako żydzi) to Rosjanie i nie pomoże zaklinanie rzeczywistości.

  Rosja to Rosja, nawet przed 1917 nie była tak słodka dla nas, prawda? A może nie? I carowie też byli żydostwem z elitami? A teraz też żydostwo rosyjskie do nas mierzy atomówkami jako do wygodnego celu NATO? Na pewno nie mierzą we Francję. Przyklejanie nas teraz do Rosji jest zdradą nie mniejszą od innych orientacji, które nierzadko są póki co mniej szkodliwe, ale trzeba z nich w porę wyjść.

  To problem prawdziwych Rosjan (jeżeli tacy jeszcze są) że dali sobie kraj odebrać na rzecz komunistów, żydostwa, kapitału globalnego, obecnie klik NWO także. Mamy w III RP podobny zresztą problem, w każdym kraju jest ten sam schemat. Niemcy też nie są w pełni suwerenne póki co, ale stopniowo luzują więzy i wcale mnie to nie cieszy, bo źle nam to wróży jak zwykle.

  Wkurza mnie prorosyjskie podejście polskiego ruchu narodowego, w tym OWP.

  Przecież to nie są realia sprzed 1917 gdzie miało to jakieś uzasadnienie geopolityczne. Obecnie naszą linią jest PEŁNA niepodległość, suwerenność, samowystarczalność, autarkia, kurs na własną mocarstwowość, a nie na status CWELA ROSJI, czyli w dużej mierze... ich współczesnego żydostwa, postkomunistów, GRU, czyli sekty satanistów wg dr. Krajskiego.

  Mam ufać w dobre intencje Putina, szefa KGB kiedyś? Czyście ocipieli?

  Co nam proponujecie? Status podobny politycznie do Białorusi i wejście do WNP? Kimże dla Rosji obecnie jesteśmy? Importerem gazu, ich gazowym wasalem, ropy też sporo bierzemy rosyjskiej, za mało się o tym mówi. Niebawem będzie importerem energii z ich elektrowni, w tym atomowych budowanych tuż przy naszych granicach! Nie ma mowy o równorzędnym partnerstwie, to mrzonki, powiem więcej - to jest przynajmniej głupota, a być może uleganie ich ośrodkom wpływu, przecież dla Rosji takie "ruchy narodowe" i "konserwatywno-liberalne" w Polsce są wymarzone! Kochacie Wielkiego Brata, może nawet szczerze autentyczną miłością, szkoda że bez wzajemności. Rosja wami gardzi, bo oni zawsze cenią niezależnych, silnych.

  To nie może być tak być. Dobrze że odważnie prezentujcie swoje prorosyjskie sympatie, przynajmniej jest szansa na ścieranie się w dyskusjach. Może zmienicie poglądy po latach na bardziej POLSKIE, wyważone. To nie era Dmowskiego sprzed 1917. Wiele się zmieniło.

  Polska co oczywiste (położenie i sytuacja geostrategiczna) będzie kiedyś partnerem Rosji, bo nie będzie innego wyjścia żeby zrównoważyć nacisk Niemiec-zachodu-NWO-żydostwa globalnego-masonerii i całego tego gówna, ale musimy być równie potężni jak Niemcy, jak Rosja właśnie, wtedy jest na dopiero szansa. Inaczej los PRL, Białorusi, będziemy ich kolonia, wasalem, republiką.

  Namawiam OWP i cały POLSKI (czysty od wpływów wszystkich agentur, w tym lobbies rosyjskiego) OBÓZ NARODOWY do zmiany orientacji z... rosyjskiej, prorosyjskiej (co jest zdumiewające, skandaliczne, mamy przez to status ruskiej agentury u większości upolitycznionych Polaków) na w pełni orientację POLSKĄ, KATOLICKĄ, z piętnowaniem środowisk agresywnie antykatolickich, pogańskich.

  Druga sprawa to kurs na SŁOWIAŃSZCZYZNĘ. To kolejne kuriozum mające swoje tradycje z kreacji Kremla głównie, Dmowski tego później nie wspierał. Nie wyrzekam się dziedzictwa Słowian, moich Wiślan także sprzed chrześcijaństwa, ale naprawdę dla nas lepsza jest tradycja Jana Pawła II, od bożków słowiańskich, ich magii która nie jest siłą pochodzącą od Boga, wiec od czego, kogo? Ano właśnie... okultyzm się kłania. Tu nie ma kompromisu, tego nie wolno promować.

  Polska Racja Stanu, Polski Interes Narodowy to tworzenie geopolitycznego Międzymorza regionalnego, ale wspieranego globalnym sojuszem. Globalnym. Twórcy II RP zahaczyli nawet o Japonię, bardzo ją chwalił Dmowski. Musimy mieć sojuszników wszędzie od Brazylii, przez Chiny, Indie, Japonię po Skandynawię od której powinniśmy zacząć, bo to bardzo ważne, kluczowe na północy. To nie Słowianie i cóż z tego? Już Mieszko I miał z nimi dobre kontakty.

  Potrzebni są nowi wizjonerzy ruchu narodowego w pełni POLSKIEGO bez orientacji na określone lobbies. Ja naprawdę mam w dupie USA, Izrael, NATO, UE, żydostwo, giermańców, ale też Rosję. I to jest zasadnicza różnica. Nie sytuujcie takich jak ja po stronie PiS, Szaniawskiego, Gazety Polskiej itd Mam swoje, całkowicie swoje, wolne poglądy. I to jest przyszłość, a nie ślepa orientacja prorosyjska.

  Musi być nowa organizacja w całościowym ruchu narodowym, która nie będzie tak błądziła geopolitycznie jak Wy. Nie mogę się z Wami identyfikować przez takie wstawki o Rosji, o Słowianach, pomijanie aspektu katolickiego. Czy taki byłby Dmowski AD 2012 jak obecny OWP? Śmiem wątpić i to bardzo poważnie. Zatem?

  Koniec złudzeń Panowie, nie ma kochającej nas Rosji i Rosjan poza babuszkami, zwykłymi ludzikami którzy gówno mają do władzy. Sympatia zwykłych Rosjan (jeśli jest, bo różnie na pewno z tym też bywa) do Polski, Polaków... na razie nie ma znaczenia. Możemy apelować i dialogować między narodami, obywatelami, to można, trzeba.

  Stawiajmy na Polskę i dopiero po umocnieniu możemy tworzyć geopolityczne konstrukcje, bo przecież UE odrzucamy, a NATO nie zapewni nam bezpieczeństwa gdyby coś było na rzeczy ze strony zachodu, czy wschodu, czy islamu, Chin od południa. Kto wie co będzie kiedyś. Odbierzmy władzę PO. Od tego trzeba zacząć. Zapewne oznacza to mniejszościowe rządy PiS, albo "technokratyczne" rządy "bezpartyjnych fachowców" jak prof. Gliński. To będzie w dużej mierze masoneria, lobbies żydowskie, ale przetrwamy i ten etap. Wygramy kolejne wybory, ale zjednoczeni i bez programu PROROSYJSKIEGO!!! Ostrożnie też z wychodzeniem z NATO, najpierw ludzi trzeba oswoić co do iluzoryczności tego paktu żywcem przypominającego gwarancje dla Polski z 1939, oraz trochę Ligę Narodów.

  NATO nas "chroni" bo nie ma wojny, wojna to zweryfikuje, zwłaszcza atomowa, zwłaszcza światowa na wielką skalę w Europie także. Zatem to polityczna efemeryda w istocie przeznaczona docelowo do PACYFIKACJI niepokornych, do kolonizacji także na obszarze Europy zwłaszcza posowieckiej. Jeżeli odzyskamy Polskę jako narodowa siła polityczna, to... będziemy całkiem poważnie na celowniku zachodu i wschodu, będzie nam groziła także... inwazja NATO tzw misja pokojowa, stabilizacyjna, ochrona praw człowieka itd itp. Będą chcieli przywrócić nierządy PO, czy SLD, czy sił podobnych, nawet PiS-u jako mniejszego dla nich "zła". To nie jest pogląd pisowca, prawda? Wtedy przyda się polityczna gwarancja Rosji chroniąca naszą niepodległość przed zakusami zagranicznej interwencji zbrojnej czy działań służb podobnych do Zamachu Smoleńskiego, ale dopiero wtedy i INNEJ Rosji, mam nadzieję bardziej nam realnie życzliwej, bo teraz to stalinowcy dalej.
 • @Marek Kajdas 22:16:21
  Trafna analiza.
 • @Marek Kajdas 22:16:21
  ".... Profesora Szaniawskiego sprawa do dalszego badania"

  ŚP. Profesor Szaniawski był najdłużej przetrzymywanym więźniem PRL-u.
  On jak Michnik w więzieniu książek nie publikował .

  CZY TAK WAADZA TRAKTOWAŁA BY SWOJEGO WSPÓŁPRACOWNIKA?

  Cała działalność w tzw Wolnej Polsce
  /i brak spektakularnej tzw kariery /
  Nigdy nie brylował na salonach
  i podpinał się pod tzw "ałtorytety"
  to są fakty .
  Walczył za to o Kuklińskiego
  /co mu nie przysparzało przyjaciół/
  i krzewił wiedzę historyczną
  na miarę swoich sił.

  Wśród publikacji Szaniawskiego wymienić można takie pozycje, jak “Samotna misja pułkownik Kukliński i zimna wojna” (2003), “Pułkownik Kukliński – Misja Polski”( 2005), “Victoria Polska. Marszałek Piłsudski w obronie Europy”, “Grunwald pole chwały”.

  Kto wiedział
  /przed ujawnieniem tego przez Prof. SZANIAWSKIEGO/
  o tym że
  w w przepastnych magazynach Muzeum
  Narodowego do dziś !!!!!!
  jest ukrywany przed Polakami
  obraz
  JANA MATEJKI " HOŁD RUSKI "
  z sowiecką adnotacją z lat 50!!!
  nie do ekspozycji z powodu ? :)))
  SŁABEJ WARTOŚCI ARTYSTYCZNEJ :)))))
  i tak dalej i tak dalej
  mogła bym długo
  i skoro to był nasz wróg
  to od przyjaciół ocal nas Panie.

  A PO OWOCACH ICH POZNACIE jak mówi Pismo.
 • @Jan Paweł 21:44:21
  Rosjanie nad nami też zapewne latają poza lotami kursowymi, także rozpoznawczo lotami wojskowymi na dużej wysokości (trochę ponad pasażerami, w sam raz na te wysokich pułapów chemtrals) w ramach "otwartego nieba" i kto wie czy nam nie zrzucają czegoś poza rozdrobnionym kałem z ubikacji pokładowych. NWO to operacja globalna, prędzej uwierzę w czyste niebo nad Koreą Północną, Syrią i Iranem.
 • @Jan Paweł 21:08:04
  RE: to jest coś takiego jakbyś za zbrodnie PRLu obwiniał zwykłych, szeregowych, tych umęczonych po wojnie Polaków.

  --- Co jest czyms takim jak obwinianie Polakow? Czy obwinianie Moskwy i moskali za zbrodnie w Polsce: za zbrodnie w okresie komuny, za potworne zbrodnie w czasie Drugiej Wojny, oraz za wczesniejsze sto dwadziescia kilka lat okrutnej niewoli? Takie obwinianie moskali jest sluszne, zgodne z prawda historyczna, natomiast obwinianie Polakow za zbrodnie PRL-u nie jest sluszne, nie jest zgodne z prawda historyczna, bo ogromna wiekszosc Polakow nie popierala wladzy moskiewskiej w Polsce, ani nie pomagala niewolic i niszczyc innych narodow.

  RE: Zastanów się zanim coś napiszesz.

  --- Czemu dajesz mi te rade? Czyzbym sie nie zastanowil? Udowodnij, ze nie. A czy ty sie zastanowiles zanim napisales powyzsza rade dla mnie?

  RE: Za Gomóki i Gierka Polaków przybyło z 23mln po wojnie do 40mln...

  --- Znaczy, ze wedlug ciebie Gomolka, Gierek i komuna byli dobrzy? Czy jestes np. pezetpeerowcem? Miales dobrze w komunie? Czemu?

  A ile ludnosci mialaby Polska gdyby nie ludobojcze zbrodnie moskali i Niemcow?

  Przy okazji, czy wedlug ciebie okupacja niemiecka tez byla dobra?

  RE: Obecnie za amerykańsko-unijnej "demokracji" tylko za samego Tuska i tylko ci którzy wyjechali (tzn bez tych których dobiła bieda, brak służby zdrowia itd) to ok 3mln. Szacuje się że od poczatku przemian ubyło nas Polaków ok 10mln a może i wiecej...

  --- Moze i tak jest, tylko czemu mnie o tym informujesz?

  RE:Więc popierajmy dalej ta owocną współpracę ze światem zachodnim.

  --- Wiec to niby "swiat zachodni" odpowiada za to, ze tylu Polakow wyjechalo z Polski, czy raczej odpowiada za to komuna, ktora sie przepoczwarzyla, okradla Polakow z majatku narodowego, i nadal ich okrada i wyzyskuje? Czy tragiczna sytuacja Polski to nie skutek moskiewskich rzadow? "Swiat zachodni" to tez banda lobuzow, ale gdyby nie wzial tych Polakow do siebie, nie dal im zatrudnienia, to pewnie wielu z nas umarloby z glodu, prawda?

  RE:Gratuluje swiadomości i...

  --- Dziekuje. Ja tobie "swiadomosci" nie gratuluje. W istocie obrzydliwosc mnie bierze kiedy natykam sie na takich jak ty. Po tych wszystkich potwornych zbrodniach moskwy na narodzie polskim, Polak, ktory jest zaklamujacym historie moskalofilem, nie jest w rzeczywistosci Polakiem, tylko polonofobem, czyli antypolskim rasista, czyli wrogiem.

  RE: instynktu samozachowaczego (a raczej jego braku)

  --- Twierdzisz, ze nie mam instynktu samozachowawczego? Czy twoja definicja "instynktu samozachowawczego" to "kochanie moskwy i chwalenie jej, oraz nienawidzenie Polski i Polakow"? Jesli tak, to nie, nie mam twojego "instynktu samozachowawczego," polonofobie.
 • @Jan Paweł 21:44:21
  RE: rozwiedka to jestes ty, nawet bez instynktu samozachowaczego

  --- Nie, rozwiedka to nie val, tylko ty, bezwstydny moskalofilu-polonofobie, antypolski rasisto.

  Takich jak ty nie jest wielu w Polsce. Ale gadacie tak, jakbyscie mowili za narod, uzywacie okreslen w rodzaju "Wielka Polska," majac na mysli "Wielka Moskwe." A narod pamieta co mu zrobila moskwa w ciagu ostatnich dwustu kilkudziesieciu lat.
 • @ autor
  Potworny bełkot !
 • @e-misjonarz 06:32:17
  Chyba masz rację. Rosją straszą Polaków... Sowieci. I dbaja o to byśmy utożsamiali Rosję, czyli takich zwykłych ludzi jak My Polacy, Rosjan-Chrześcijan z Sowietami, Bolszewikami. A tacy ludzie jak niektórzy tutaj, myślą że Bolszewicy-Sowieci są tylko w Rosji:-) Ale im ta komuna w tych głowach namieszała (onie znowu pewnie nie skapują kto to jest ta komuna:-). Otóż panowie wszyscy vale, marky itd... W Rosji obecnie odradza się Chrześcijaństwo i to odradza się bardzo dynamicznie. Tam, jak widac, ludzie mają większą świadmośc niż Polacy i TO JEST OBECNIE GŁÓWNY POWÓD ATAKU NA ROSJĘ. BY WŁAŚNIE Z ROSJI TO CHRZEŚCIJAŃSTWO NIE ROZŁAŁO SIĘ NA TĄ POGAŃSKĄ JUŻ POLSKĘ.
  Różne vale, marky itd.... PRZESTAŃCIE UTOŻSAMIAC ROSJĘ Z KGB, NKWD, GRU itd, itd, itd... ZJEDNOCZENIE CHRZEŚCIAJAN TO JEST TO CO OBECNIE BOLI TEN CAŁY "POSTEPOWY" ŚWIAT ZACHODNI. Zjednoczenie Chrześciajan, zjednoczenie Słowian to jest to co może stac na przeszkodzie totalnego juz wprowadzenia NWO!
  Stąd takie ataki na Cyryla, że agent KGB itd, itd... I to wystarczy by "mądrzy" Polacy (jak zawsze zresztą) działali przeciw sobie, przeciw swojemu Narodowi.
 • @Pan Marky 05:49:03
  odpowiem ci tylko na jedno z Twoich pytań, bo widzę że Ty jeszcze do tej pory nie skumałeś o co chodzi. Piszesz: "więc to niby świat zachodni odpowiada za to że tylu Polaków wyjechało"... Odpowiec ci krótko: TAK... A teraz może kawa na ławę: Polacy wyjeżdżają bo: NIE MAJĄ W POLSCE PRACY. A dlaczego nie mają pracy?: BO TE MILIONY MIEJSC PRACY, ZBUDOWANE KIEDYŚ W CZASACH OD INŻ KWIATKOWSKIEGO DO GIERKA... ZOSTAŁY ZLIKWIDOWANE (w skórcie: bo tak chciała Unia). ZOSTAŁY ZASTĄPIONE PRZEZ GŁODOWE MIEJSCA PRACY NP ZA KASĄ HIPERMARKETÓW. POLSKA NIE MA BYC PRODUCENTEM A TYLKO RYNKIEM ZBYTU I DOSTAWCĄ TANIEJ SIŁY ROBOCZEJ DLA TEJ "LEPSZEJ" EUROPY. Więc Polska dostarcza tej taniej siły roboczej dla tej "lepszej' europy W MILIONOWYCH JUZ ILOSCIACH.... i wierz mi POLSKI RZĄD, A TYM BARDZIEJ SEJM NIE MAJĄ TUTAJ JUZ NIC DO GADANIA!!!! TO SĄ TYLKO MARIONETKOWI ADMINISTRATORZY POLSKIEJ MASY UPADŁOŚCIOWEJ... A tacy ludzie jak val, marky i wielu innych wierzą że Polska nareszcie odzyskała wolnośc!!!! TAKIEJ NIEWOLI JAK OBECNIE, TO NIE BYŁO NAWET ZA ZABORÓW...
  Nie wiem z jakiej rodziny pochodzisz jeden z drugim, ale niech obecnie w rodzinie chłopskiej czy robotniczej, dzieci zamarzą sobi,e że chcieli by zostac inżynierami, czy lekarzami. Kolego nawet na niby bezpłatnych studiach państwowych jest to dla większosci Polaków niemożliwe. W tym Kraju niestetety nie ma już awansów społecznych, tutaj dziedziczy się albo bogactwo albo biedę... i to raczej ten drugi przypadek jest powszechny!!!
 • Poza tym... panowie vale i marky..
  to że nie mam (i uważam że nikt nie powinien miec) uprzedzeń do zwykłych Rosjan, nie znaczy że mam uprzedzenia do Niemców, Holendrów czy Francuzów. Wręcz przeciwnie. To nie ludzie a Systemy niszczą ZGODĘ między narodami. Unia Europejska jest obecnie chyba najbardziej bolszewicką organizacją w historii. Obiecywali nam unię suwerennych narodów a za plecami wpakowali w pogański NWOwski Bolszewizm. Żebyśmy połkneli haczyk, to chodzili do kościołów, wstawili krzyż do Sejmu, wyświecali kaplice w Belwederach (że to niby teraz zasady chrześcijańskie będą obowiązywac) a gdy klamka zapadła to... "Murzyn zrobił swoje..." Dziekuję za taką Unię, wybieram odradzające się w Rosji Chrześciajństwo
 • @Jan Paweł 10:36:49 ALEZ KLAMIESZ KOMUCHU-POLONOFOBIE
  RE: widzę że Ty jeszcze do tej pory nie skumałeś o co chodzi.

  --- Czego konkretnie rzekomo nie "skumalem"? Wyjasnij i udowodnij. Potrafisz?

  RE: Polacy wyjeżdżają bo: NIE MAJĄ W POLSCE PRACY. A dlaczego nie mają pracy?: BO TE MILIONY MIEJSC PRACY, ZBUDOWANE KIEDYŚ W CZASACH OD INŻ KWIATKOWSKIEGO DO GIERKA... ZOSTAŁY ZLIKWIDOWANE

  --- A likwidowaly komuchy i ubeki; to oni sie oblowili na likwidacji polskiego majatku narodowego. Likwidowali na dlugo przed tym, zanim Polska zaczela powaznie starac sie o wejscie do Unii. Czy nazwisko "Balcerowicz" mowi cos komuchowi?

  RE: (w skórcie: bo tak chciała Unia).

  --- Unia mogla sobie chciec gwiazdki z nieba. To komuchy chcialy pozbyc sie polskiego majatku narodowego i sie oblowic - i to zrobily.

  RE: A tacy ludzie jak val, marky i wielu innych wierzą że Polska nareszcie odzyskała wolnośc!!!!

  --- Udowodnij, ze Marky wierzy, ze Polska nareszcie odzyskala wolnosc.

  Potrafisz, klamco?

  W istocie Marky wierzy, ze w Polsce nie bedzie wolnosci dopoki posrod narodu sa takie kreatury jak ty.

  RE: TAKIEJ NIEWOLI JAK OBECNIE, TO NIE BYŁO NAWET ZA ZABORÓW...

  --- A to jest klamstwo. A naskrobales je tu po to, zeby znow wybielic moskwe. - Za zaboru moskiewskiego, Polacy nie mieli prawa uzywac swego jezyka, byli wiezieni, wywozeni na Sybir, okrutnie torturowani i zabijani przez moskalstwo. Moskalstwo rabowalo im majatki. Moskalstwo nie pozwalalo krajowi rozwijac sie ekonomicznie i kulturalnie. Usilowalo wynarodowic Polakow przez wpychanie do kraju obcych. Unia jest dzis patologicznym tworem, ale nawet w malym stopniu nie jest tak destrukcyjna dla Polski jak moskalstwo w czasie zaborow.

  Widzisz, jaki z ciebie klamca?

  RE: Nie wiem z jakiej rodziny pochodzisz jeden z drugim, ale niech obecnie w rodzinie chłopskiej czy robotniczej, dzieci zamarzą sobi,e że chcieli by zostac inżynierami, czy lekarzami. Kolego nawet na niby bezpłatnych studiach państwowych

  --- To jest wylaczna wina przepoczwarzonych komuchow, ze w Polsce jest taka bieda i beznadzieja. To m.in. twoja wina, wiec nie udawaj tu Matki Teresy. Gdyby obchodzil cie los polskiej mlodziezy bez mozliwosci awansu, i w ogole los Polakow, domagalbys sie m.in. lustracji w Polsce, sledztwa wyjasniajacego w jaki sposob liczni w Polsce probili majatki, konfiskaty majatkow tam, gdzie zostaly nagromadzone z kradziezy mienia panstwowego.

  RE: to że nie mam (i uważam że nikt nie powinien miec) uprzedzeń do zwykłych Rosjan,

  --- Alez ty masz do nich uprzedzenia - pozytywne. A negatywne do Polakow. To z tego powodu powodu usilujesz klamac, ze moskale nie ponosza winy za zbrodnie na Polakach.

  RE: Dziekuję za taką Unię, wybieram odradzające się w Rosji Chrześciajństwo

  --- Rob co chcesz, co mi do tego. Ale najlepiej wynies sie z Polski do moskwy - to jest naturalna rzecz do zrobienia dla kogos takiego jak ty. Czemu trzymasz sie Polski i Polakow jak wesz glowy?
 • @Pan Marky 11:57:12
  w zasadzie to w ogóle nie powinienem podejmowac polemiki z kimś kto operuje takim tokiem narracji. Niestety świadczy to że nie wszystko jest u ciebie w porządku w sensie zrównoważenia emocjonalnego i bardzo to utrudnia pojmowanie rzeczywistosci a jakimkolwiek otwarciu umysłu w twoim przypadku w ogóle nie moze byc mowy. Możesz mnie uznac za neptyka, bo w istaocie tak jest, ale juz np Pan Zygmunt Wrzodak, który był bardzo blisko GÓRY, widział wiele dokumentów, znał wielu ludzi i także ubolewa nad tym tragiczną "polską" "inteligentną" współczesną powszechną myślą psudopatriotyczną, tak soczyście reprezentowaną przez ciebie, powinno ci dac troche do myślenia. Ale jest to niestety niemożliwe z uwagi na to przyklejone do tych twoich oczu hasło: "precz z komuną". Problem twój (i niestety wielu, wielu innych) polega na tym że wy przez te klapki na oczach juz nie potraficie rozpoznac tej prawdziwej komuny. Zachecam do przeczytania postów i komentarzy Pana Zygmunta Wrzodaka (przed którym chylę czoła) z którymi ja w caości się zgadzam, chociaż byc może nieudolnie je tutaj przedstawiam. I chyba przyznasz mi racje że Pan Zygmunt Wrzodak nie jest jakimś przeintelektualizowanym udawaczem (jakich obecnie sporo) a w sposób prosty- można powiedziec - niemal robotniczy (pewnie znowu mnie wezwiesz od komuny:-) wykłada kawę na ławę. Pozdrawiam
 • @Autor
  Dorzuciłbym jeszcze kilka dokumentów na ten temat, ale chyba jeszcze ludzie w tym kraju do tego nie dorośli?

  Pozdrawiam.
 • Dodam.
  Zapomniały wskazać, że Trocki był pomysłodawcą "czerwiennego terroru" jak środki przebudowy państwa, a tak samo najaktywniejszym zwolennikiem idei światowej rewolucji, tzn. eksportu rewolucji do innych krajów.

  Co do tego czy był on agentem USA nie znam. Znam że po ucieczce z Rosji on żył w USA razem z rodziną pod ochroną służb specjalnych USA, które zapobiegły pierwszemu zamachowi na jego, lecz nie potrafiły zatrzymać drugie - to samo z czekanem do głowy, które lubią wspominać jak mściwość Stalina.

  Jeśli ktokolwiek z was popatrzy spisy represji stalinowskich, to on zobaczy że spisy składają się w zasadzie z zwolenników Trockiego. Stalin był antybolszewicki. On rewolucję zadusił. I zbudował socjalistyczne imperium. Co było w poprzek idei Trockiego o zniszczeniu każdej państwowości na całym świecie.

  Co do 40 milionów zabitych - kłamstwo. Rosjanie - nie Hindusi jakiekolwiek, i nie Chińczycy, których nikt nie liczy. Istnieją te spisy ludności do rewolucji i po. Jest nieprzerwana dynamika przemiany ludności Rosji od tych czasów i przed nasze dni. I nigdzie w tej dynamice nie ma niepowodzenia do 40 milionów osób. Demografia - to nauka. A Sołżenicyn i inni obywatele USA, że piszą książki - bajarze.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY