Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 17 komentarzy

Obóz Wielkiej Polski

Obóz Wielkiej Polski - Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski jest kontynuatorem polityki Romana Dmowskiego

Oświadczenie dla polskich i rosyjskich mediów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezentujemy Państwu oświadczenie podpisane przez przywódców polskich stowarzyszeń prawicowych dnia 18 sierpnia 2012r.

W związku z pojawiającymi się w mediach rosyjskich informacjami przypisującymi nieprzechylne i wrogie Rosji postawy i działania polskiej „prawicy” i kręgom „prawicowo-konserwatywnym” – pragniemy wyjaśnić, że nie odpowiadają one rzeczywistości. Partia Prawo i Sprawiedliwość, choć ma w swoich szeregach ludzi o poglądach konserwatywnych i prawicowych, to jest kierowana przez liderów wywodzących się z organizacji o jednoznacznie proweniencji lewicowo-liberalnej.

Na zdjęciu członkowie KORu, od lewej; Jan Lityński, Jacek Kuroń i Adam Michnik

 

Tą organizacją był Komitet Obrony Robotników (KOR), działający w Polsce w ramach tzw. opozycji demokratycznej od połowy lat 70. XX wieku. On sam uznawał się za „lewicę laicką”. Poglądy antyrosyjskie bądź wprost rusofobiczne miały w Polsce taką właśnie genezę ideologiczną.

Pragniemy też zwrócić uwagę, że polska prawica, którą na początku XX wieku reprezentowała Narodowa Demokracja i Stronnictwo Polityki Realnej, już wtedy wysuwała postulat pojednania narodów polskiego i rosyjskiego. Nawiązując do tej tradycji w pełni popieramy podpisane w dniu 17 sierpnia 2012 przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i Patriarchę Moskwy I Wszechrusi Przesłanie do Narodów Polski i Rosji. Uznajemy je jako realizację postulatów polskiej prawicy narodowej i konserwatywnej sprzed stu lat.
Warszawa, 18 sierpnia 2012 r.

Prof. Adam Wielomski, prezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego
Jan Engelgard, redaktor naczelny narodowo-demokratycznego tygodnika „Myśl Polska”
Zbigniew Lipiński, prezes Ruchu Ludowo-Narodowego
Dawid Berezicki, przewodniczący Obozu Wielkiej Polski
 
Za: //www.owp.org.pl; //sol.myslpolska.pl/; //www.konserwatyzm.pl/
 
Oświadczenie zostało podpisane w dwóch wersjach językowych, polskiej
i rosyjskiej.
Informujemy również, że zostało umieszczone przez rosyjskie media:
//www.iarex.ru/news/28409.html
//www.regnum.ru/news/1562976.html
 

KOMENTARZE

 • KOLEJNY DONOS DO MOSKWY NA POLAKOW?
  Oprocz tego, ze ten tekst jest donosem do Moskwy na Polakow, zawiera tez klamstwo, ze PiS rzekomo wywodzi sie z KOR-u, czyz nie tak?
 • @Pan Marky 22:32:34
  A skąd się wywodzi PiS? To nie jest żaden donos, tylko informacja o tym, że nie wszyscy w Polsce uważają, że Rosjanie to śmiertelni wrogowie Polaków.
 • @grzesiekZ 22:10:31 OJEJ JAKI ENTUZJAZM
  RE: podpisuję się dwiema rękami!

  --- Nie obawiasz sie, ze ci sie rece poplacza, albo ze podpiszesz sie jednoczesnie za i przeciw?
 • @grzesiekZ 23:22:26
  RE: Chce Pan porozmawiać?

  --- A dlaczego pytasz (mowmy sobie ty, ok? - Marky jestem)?
 • @Paweł Tonderski 22:52:46
  No dobra, zamiast "śmiertelnych" niech będzie "nieśmiertelnych". Pasuje ?
  A na poważnie:
  Problem polega na tym, że również dużo Rosjan uważa Polaków za śmiertelnych wrogów Rosji. Żadna partia w Rosji, żaden wielki obóz Rosji nie kieruje takich adresów do Polaków. A szkoda, bo byłoby to dosyć zabawne. Np. oświadczenie, dajmy na to Nawalnego, że z Polakami to my chcemy mieć dobre stosunki, ale ojciec Putina pracował w NKWD, a sami rozumiecie czym była ta organizacja....Czy dostrzega Pan, że apel OWP (swoją drogą skrót nazwy budzi dziwne skojarzenie) jest i pozostanie asymetryczny ?
  A jeśli chodzi o Michnika, to przecież uczestniczy(ł) w Klubie Wałdajskim. Tak łatwo tego nie zmienicie, bo musielibyście przekonać Putina, że zabieg Stalina z PKWN-em był chybiony. Ano właśnie, jak Pan uważa, był chybiony czy nie ?
  Michnik uważa siebie za antysowieckiego rusofila i jest jednym z orędowników politycznego pojednania. Kłamie ?
  Wrócę jeszcze do kwestii "śmiertelnych wrogów". Czy doprawdy uważa Pan, że przywódcy polskiego podziemia przyjęliby sowieckie "zaproszenie" do rozmów z Iwanem Sierowem, gdyby byli zaklętymi wrogami Rosjan ?
 • @erwu 03:06:52
  A co zrobiła "16-staka", a co czynił Mikołajczyk?

  Oni nie chcieli rozmawiać z Sowietami?

  Przecież nikt ich nie zmuszał do tych rozmów, nawet byli ludzie z ich najbliższego otoczenia, którzy im mówili, żeby nie jechali na to spotkanie, o tym samym był uprzedzany Mikołajczyk.

  Czytał pan list Sojczyńskiego do dowódców AK?

  Michnik różne głupoty pisał i mówił. On jest tam, gdzie są pieniądze i jego żydowski interes. A poza tym, to nie jest Polak, znane są jego czyny i koneksje rodzinne.

  Polacy nigdy się nie zgodzili z PKWN-em i ustaleniami jałtańskimi. Chyba pan sobie zdaje z tego sprawę?

  A z czym niby kojarzy się panu nazwa OWP?

  Ale właśnie w tym jest problem, że w Rosji nie ma manifestacji antypolskich, że Rosjanie nie mają nic do Polaków, to u nas w Polsce niektórzy prawdziwi polscy patrioci z jedynej patriotycznej partii w Polsce podgrzewają te animozje.
  pan po prostu nie odróżnia od siebie Rosjan od chazarskich koczowników, którzy mieszkają w Rosji.
 • Kanapa mała, obóz wielki.
  Obawiam się że Rosjanie potraktują to oświadczenie z właściwą sobie trzeźwością. Jakiś III sekretarz ambasady przekaże informację komórce wywiadu, że tutaj się tacy goście zgłaszają sami.
 • hi..hi...czyżby nikt dotąd
  jeszcze nie zauważył że generalnie POLACY i ROSJANIE nie mają sobie nic do wybaczania i im samym żadne pojednanie nie jest potrzebne ???to mozna zapytać skąd wyszła podobna potrzeba takiej POLITYCZNEJ operacji ,,POJEDNANIE "??? od AGENTUR w obu krajach które obecnie przejęły tamze władzę i urządzają takie medialne HUCPY...!!! u nas KOMOROWSKI i agenci wśród hierarchów a tam PUTIN ze swoimi ,TO SĄ OBECNIE NAJWIĘKSI WROGOWIE ZARÓWNO ICH ROSJAN JAK I NAS POLAKÓW...
 • @val 10:56:52
  To żydzi chcą pojednać sztucznie Polaków i Rosjan? A na co, im to jest potrzebne? Valcowniku, przecież ludzie twojego pokroju uważają, że to Rosjanie mordowali Polaków w enkawudowskich i ubeckich mordowaniach?

  Dlatego teraz żydzi wpadli na pomysł, żeby pojednać Polaków i Rosjan?

  Być może chcą mieś oddanych żołnierzy w przyszłej wojnie ze światem islamskim, przecież wiadomo, że ich jest zbyt mało, i że dla nich wojna to ostateczność, bo to naród miłujący pokój, a tak naprawdę walka z wrogiem w otwartym starciu to coś czego się bardzo brzydzą, dlatego do mordowania swoich wrogów wysyłają swoje kobiety, aby czyniły to w sposób skrytobójczy.

  Do tego są im potrzebni odważni waleczni żołnierze, takich najlepiej szukać w Polsce i Rosji. Taka armia złożona z Polaków i Rosjan podbiłaby szybko cały świat.

  Po to jest, im potrzebne to pojednanie.
 • @grzesiekZ 11:46:20
  Nie jestem VAl-em, ale mimo wszystko wtrącę się do dyskusji. Nie ma takiej alternatywy : USA albo Rosja. Jest alternatywa : USA albo Niemcy+Rosja. Ten drugi wariant oznacza rozbiór Polski. Jest jeszcze inny wariant, ten mianowicie, że UE mimo wszystko przetrwa. Słowianofilstwo jest egzotyką w Rosji. A jeśli nie ma słowianofilstwa, to pozostaje podporządkowanie i namiestnicy. O której Rosji piszesz, Panie Grzegorzu ? Czy przypadkiem nie o tej, która zawitała do nas w postaci Acronu ?
 • Komu było ciekawie w Rosji, to przeczytały.
  Ogółem w Rosji czytać o Polsce ciekawie w przybliżeniu dwom tysiącom osób. Inne o Polsce znają minimum - że ona jest i gdzie ona jest. Tak że nie schlebiacie sobie oświadczeniami o tym, że zrobiły coś ważne dla Rosji.

  Co dotyczy Putina, nie pamiętam jakichkolwiek powodów, oprócz spadku tego samolotu, żeby Putin powiedział słowo "Polska".

  Teraz tu w komentarzach napisały, że Polacy nie mają nic przeciw Rosjanom, a Rosjanie przeciw Polakom. To łatwo sprawdzić, postawiwszy dostępny eksperyment: wystarczy napisać na polskim artykuł, co wychwala rosyjską historię, i napisać artykuł na rosijskim, który będzie chwalił historię Polski. I popatrzeć reakcję czytaczy. Nawet biorę się przewidzieć tę reakcję, i któryś z was z mózgami może to zrobić:

  polska strona - "kłamstwo, kłamstwo, zmowa, autor - agent moskalski";
  rosyjska strona - "okazuje się Polska miała swoje sławne momenty historii"?

  Krócej: rzucajcie zajmować się galimatiasem.
 • @Paweł Tonderski 22:52:46
  A za kogo Rosjanie uważają Polaków - święto "wypędzenia z Kremla" o czym świadczy?
  RSz.
 • @Szeremietiew 16:43:43
  My czcimy Hołd Ruski oni wypędzenie Polaków z Kremla. :)
 • @IWH 16:32:06
  Co dotyczy Putina, nie pamiętam jakichkolwiek powodów, oprócz spadku tego samolotu, żeby Putin powiedział słowo "Polska".
  ----------------
  Ale święto wypędzenia Polaków w 1612 jest?
  RSz.
 • @Szeremietiew 16:52:39
  To święto nazywa się "Dzień narodowej jedności", a nie "Wypędzenie Polaków z Kremla". Treścią święta jest historyczny fakt przejawu narodem jedynej cywilnej woli i obywatelskiego społeczeństwa, a tak samo niebywałego i jaskrawego przejawu patriotyzmu i woli do własnej niezależnej państwowości. A Polacy tak - tło, historyczne dekoracje, nic większego. Ważnie że ich wygoniło ludowe pospolite ruszenie podczas spontanicznego ludowego powstania.

  Lecz wam to skąd znać takie niuanse, w waszej prasie cały czas piszą że Rosjanie "świętują wypędzenie Polaków", żeby podtrzymywać w waszych głowach myśl, że Rosjanie uważają za jakichś niebezpiecznych historycznych wrogów Polaków. Lecz całe to istnieje tylko w wirtualnej Rosji z waszej prasy, to tam gdzie powszechny choroby, głód, mór, nędza, jedna ziemianka na 4 rodziny, podobne do tego. W realnej Rosji nic takiego nie ma.
 • Zaprzaństwo pospolite
  Przestańcie lizać putinowe lakierki bo puszczę pawia. Wy nie bratacie się z narodem Rosyjskim bo przeciętni Polacy i Rosjanie nigdy nie mieli i nic nie mają przeciw sobie. Wy po prostu wchodzicie bez wazeliny w pewne miejsce reżimowi posKGBwskiego putina. Nie wiem czy to z głupoty czy z wyrachowania jednak zaprzaństwo pozostaje zaprzaństwem. Elementarny brak przyzwoitości.
 • @grzesiekZ 23:17:25
  W aspekcie etycznym:

  Jakby to powiedzieć: bratanie się z putinem czy jego "żołnierzem" Cyrylem i jego aparatem postKGBowskim czytaj: mordercami milionów Polaków i wielu innych nacji przyzwoitym nigdy nie będzie. Skoro czytasz, poczytaj "Skrwawione ziemie" Snydera a dowiesz się że Katyń to tylko mały epizod w mordowaniu Polaków przez zwierzchników putina. Jeżeli chcecie się z tymi zbrodniarzami bratać: Wasza sprawa ale nie jest to, i nigdy nie będzie PRZYZWOITE, a jak dla mnie żenujące i obrzydliwe.

  W aspekcie elementarnej logiki:
  To co proponujecie to: bratanie się kurczaka z niedźwiedziem. Obecna Polska nie jest partnerem dla Rosji na żadnym polu: militarnym, gospodarczym, technologicznym. Jedyne czego Rosja chce od Polski, to zdobyć tu maksymalne wpływy, bo taka jest ich strategia bezpieczeństwa. przy pierwszej nadarzającej się okazji Rosja po prostu Polskę pożre z prostej przyczyny: BO TAKI JEST ICH INTERES NARODOWY. Jeśli tego nie rozumiecie to jesteście albo bardzo mało rozgarnięcie (w co wątpię po Twoich wypowiedziach) albo świadomie promujecie zaprzaństwo, coś na modłę RAŚ tylko na wschodnią stronę. czyżby z Polską był już tak źle żeby hieny w biały dzie
 • @grzesiekZ 20:49:19
  Brak suwerenności, to brak suwerenności. Utrata suwerenności na rzecz Moskwy czy Waszyngtonu jest dla Polski podobnie niekorzystna. Rozumiem że dla Was (być może to nadinterpretacja) pełnienie roli wasala Rosji to zaszczyt dla Polaków, bo dla mnie to hańba. Podobnie jak hańbiąc jest teraz rola Polski podnóżka CIA, to fakt, ale zmiana CIA na KGB to żadne wyjście. Jeżeli przywódca USA lub Rosji uzna że interes jego kraju wymaga zbombardowania Polski, nie zawaha się ani sekundy - bomby polecą bez cienia emocji. Taka jest brutalna logika obu tych supermocarstw.

  Cytat:
  "Czy w tym momencie Rosja stosuje agresję wobec państw, które są pomiędzy nami, a nimi? Czy ich działania militarne zmierzają do przejęcia nad nimi całkowitej kontroli?"

  Planiści KGB przekształcili bankrutujący CCCP w mocarstwo surowcowe jakim jest obecna Rosja i przy okazji okroili je najmniej jak mogli (utrzymanie wojska na połowie powierzchni Ziemi jest dość kosztowne). Zostawili sobie jednak kilka strategicznych lokalizacji - np. obwód kaliningradzki - którego istnienie dla każdego posługującego się logiką człowieka oznaczają że:
  1. Nie było żadnego obalenia komuny, bo gdyby było, obwód kaliningradzki byłby częścią Polski lub Litwy. Paru mało rozgarniętym osobom pokroju Bolka wmówili że "obalają komunę" podczas gdy byli nieświadomym narzędziem planu KGB.
  2.Rosjanie wycofali się z terytorium dawnego imperium ale zachowali swoje zakulisowe wpływy za pomocą służb i strategicznych lokalizacji (o. kaliningradzki, Osetia, Krym, itd.)

  Wracając do meritum: nie po to wycofywali wojska, żeby teraz ponownie zdobywać zbrojnie te terytoria. To było by bardzo głupie.

  Ale mam dla was złą wiadomość: stawiacie na złego konia, Rosja pręży muskuły i pokazuje swoją potęgę tylko z jednego powodu: jej los jest już przesądzony i chce trochę więcej wytargować za swoją skórę. Rosji już praktycznie nie ma i to wcale nie musi być dobra wiadomość, bo albo ktoś zajmie jej miejsce albo czeka nas całkowita destabilizacja.

  Cytat:
  "To zobaczysz, że to nie Rosjanie o czysto słowiańskich korzeniach stali za tym ludobójstwem, to nie oni byli u władzy. My i oni jesteśmy wspólnymi ofiarami żydobolszewickiego terroru"

  Idąc tym tokiem myślenia można by dojść do wniosku że Brack Obama reprezentuje interesy Kenii albo Zulusów. I cały ten blamaż jego administracji to wina "Zulusokenijskiego spisku".
 • @grzesiekZ 21:13:19
  Ale kto dyskredytuje Cyryla. Jest wiernym żołnierzem putina na Ukrainie i teraz w Polsce. Jest rosyjskim patriotą działającym na rzecz Rosji. Z misją polityczną w Polsce. Jego postawa jest jak najbardziej zrozumiała: Chce potęgi i dostatku Rosji - swojego kraju. A jak ten dostatek i potęgę zdobyć? A najlepiej w zdychającej i słabej Polsce: sprzedać im najdroższy gaz w Europie, obsadzić swoich ludzi w kancelarii prezydenta w mediach i innych kluczowych instytucjach i firmach energetycznych. Tłuc, łupić i ogłupić - im Polaczki słabsze, biedniejsze i głupsze - tym Rosja bezpieczniejsza, potężniejsza i bogatsza.
 • @Madara 22:03:15
  Przedstawił Pan cenną i rozbudowaną analizę, godną lepszego miejsca niż komentarze, ale nie może Pan zostawić czytelników NE sam na sam z tajemnicą zapowiedzianego upadku Rosji. Byłby Pan łaskaw skreślić kilka słów na ten temat, zanim post obozu spadnie ze strony głównej ?
 • @erwu 02:53:22
  Ma pan całkowitą słuszność, że rzetelne omówienie tego tematu wymaga znacznie dłuższej formy. Nie ma tu też zbytniej tajemnicy, wszystkie wnioski są konsekwencją analizy ogólnie dostępnych informacji. Mam zamiar popełnić taki tekst, ale znając swoje możliwości na pewno nie będzie to ekspresowe tępo, niestety zresztą.

  Pozdrawiam i dziękuję za dobre słowo.
 • @grzesiekZ 17:12:59
  Cytat:

  "A tych swoich ludzi obsadzonych w kancelarii, mediach itp. to kogo masz na myśli? "

  Trafny strzał co? ;-)

  Rosja ma w Polsce wg. szacunków kilka tysięcy szpiegów. Po głośnym ujawnieniu siatki szpiegowskiej w U.S.A. a także mniej spektakularnych w Niemczech, Estonii, Holandii, Czechach coraz więcej osób w Polsce zaczęło sobie zadawać pytanie: Dlaczego w Polsce od 20 lat nie złapano ŻADNEGO rosyjskiego szpiega? W końcu maja tu wiele kontaktów z czasów komuny, zbliżoną kulturę, język, wygląd zewnętrzny, doskonałą znajomość kraju, miejscowego biznesu i establishmentu. O co chodzi?

  I od razu, jak na zawołanie ABW podaje komunikat: mają! złapali szpiega - rosyjskiego. Jak na życzenie, we właściwym momencie.. Ot zuchy! W innych krajach - takich mało profesjonalnych republikach bananowych jak USA czy Niemcy, oczywiście podano dokładnie personalia i sposób działania siatki szpiegowskiej, odbyły się jawne procesy a Anna Wasiljewna Chapman stała się nawet celebrytką, ale nie u naszych "profesjonalnych" służb. Proces w całości utajniony, szpieg nie szpiegował i już jest na wolności w Rosji. Czysta sprawa.

  Ale oczywiście polskim niedowiarkom i malkontentom dalej coś nie pasowało, szpieg jeden i wcale nie szpiegował, cała sprawa jakaś naciągana. Więc po 20 latach z zerowa ilością szpiegów ABW ogłasza cały raport (ba, nawet raport "specjalny"): jak to rozpracowała 300 rosyjskich szpiegów tylko w 2010r. Nie tam jakieś 12 agentów jakich rozpracowała FBI, czy 2 jak Niemcy, 300! Nasze super profesjonalne służby rozpracowały 300!.

  Cytat:
  "Najwięcej z nich jest w Warszawie: w ministerstwach, w Sejmie, a nawet Kancelarii Prezydenta i kancelarii premiera - informuje "Polska The Times."

  Piękne to wszystko, tylko jaki to ma związek z tematem? Zasadniczy. Bo pokazuje bardzo ważną rzecz: NAPRAWDĘ nikt nie rozpracowuje żadnych szpiegów, nie ma żadnego polskiego ABW, nie ma żadnych polskich przywódców,służb, sądów, są tylko marionetki wykonujące zewnętrzne instrukcje, i mainstreamowe media tuszujące niewygodne fakty oraz udające że to normalny kraj. Jedna wielka fasada, jedno wielkie piramidalne oszustwo, mające udawać suwerenne państwo. Toczy się też gra kto zdobędzie kontrolę nad naszym terytorium. Nie wiem czy zauważyłeś że trup w tej grze ściele się gęsto, często w otoczeniu najwyższych władz.

  Przyszłość Polski, suwerennej Polski jest dopiero przed nami. Suwerenność, którą Polska może zdobyć - nie powstanie na bazie sojuszu z Rosją czy Niemcami ani też na bazie sojuszu z USA. Suwerenność Polski możemy dopiero WYWALCZYĆ, jeżeli będziemy na tyle silni aby w kolejności:
  1.Stworzyć własne niezależne elity, działające w Polskim interesie,
  2.Stworzyć skuteczny plan odzyskania wolności,
  3.Zdobyć odpowiednie środki i siłę aby ten plan zrealizować.

  Bo tak jak nikt nie rozdaje ulicy za darmo nowiutkich mercedesów albo luksusowych willi z basenem, nikt nie daje darmo rzeczy o stokroć cenniejszej: Wolności. I zrozumienia tej prostej rzeczy wam życzę: nie zastanawiajcie się czy lepiej Wam żyć pod butem Rosji czy USA , Niemca czy Żyda, zastanawiajcie się jak odzyskać wolność i żyć jak człowiek wolny, świadomy swojej wartości i wartości swojego narodu.

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY