Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 17 komentarzy

Obóz Wielkiej Polski

Obóz Wielkiej Polski - Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski jest kontynuatorem polityki Romana Dmowskiego

Marek Bednarz: Wielka Polska to Polska Bałtycka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielka nie obszarem, ale intensywnością rozwoju, poziomem i jakością życia, promieniejąca atrakcyjną dla Słowiańszczyzny kulturą. Spójna społecznie bo oparta na zdrowych podstawach ekonomicznych.


W 1928 roku niezrównany badacz naszych dziejów nowożytnych Władysław Konopczyński przeciwstawiał ją ambicjom wschodnim które potem wyrodziły się w groteskowy prometeizm: „Polski rozum stanu, mianowicie wzgląd na Bałtyk, Czechy i Węgry, stale kierował ręką Kazimierza IV, a po nim Zygmunta I, polska racja stanu wyraziła się w polityce bałtyckiej Zygmunta Augusta i w programie Karnkowskiego wobec Gdańska, a i działalność Radziwiłła Czarnego w Inflantach była również odwróceniem się od tego, co dziś chętnie pozorujemy „jagiellońską" tradycją, tj. od bezprogramowego eksperymentowania na Rusi.”
POPiSowe kondominium niemiecko-amerykańskie ma teraz do wykonania zadania które wpisują się w filozofię owych eksperymentów. Ale do czasu.

 

 
Obieg pieniądza

Najbliższa dekada okaże się przełomową. Zakładając, że wewnętrzne procesy społeczne sprawią, iż wolnościowa wizja państwa zyska masę krytyczną, a strukturalny, wynikający z chybionej koncepcji konflikt w Unii Europejskiej poluzuje gorset geopolityczny, powstaną warunki dla przejęcia władzy przez obóz polityki polskiej i wdrożenia realnego programu rozwoju. Warunkiem brzegowym jego powodzenia jest racjonalizacja obiegu pieniądza w kraju, co oznacza nie tylko reformę finansów publicznych, ale też szereg innych działań.

Stymulowaniu popytu wewnętrznego przez radykalną obniżkę podatków towarzyszyć musi uwolnienie polskiej przedsiębiorczości przez drastyczne ograniczenie systemu koncesji i zezwoleń w sferze działalności gospodarczej. Szeroko stosowany akcjonariat pracowniczy pozwoli na moralne i jednocześnie ekonomiczne związanie pracownika-akcjonariusza ze swoim już przedsiębiorstwem. Zniesienie obowiązku ubezpieczeń społecznych wyrwie budżet państwa spod buta ZUS-owskiego czynownika, uwolni pracę opodatkowaną niczym dobro luksusowe i realnie otworzy rynek pracy. Efekt synergii osiągnięty w ten sposób poprawi poziom i jakość życia w kraju oraz zwiększy dochody państwa, które należy ująć w karby budżetu zadaniowego.

Jakie to zadania? Jaki w tej mierze powinien być priorytet państwa? Jesteśmy nie tyle biednym, co źle rządzonym krajem średniej wielkości. Za miedzą, na obszarze niewiele większym żyje ponad dwa razy więcej bogatych Niemców. Dlatego że mają lepsze geny? Nie. Dlatego, że wiedzą czego chcą.

Polską historią wybitnie rządzi geografia, ale jednocześnie, jak przekonujemy się w ciągu ostatniego stulecia, to ideologia – oficjalna czy nie – wpływa również na relacje międzynarodowe. Przekonujemy się, że kierownictwo narodowe nie może nie stymulować wpływu politycznego kilkunastomilionowej polskiej emigracji na całym świecie. Tak było, gdy Roman Dmowski rozwijał akcję na rzecz niepodległej Polski w Ameryce, tak było w momencie wstępowania Polski do NATO, tak powinno być i teraz, gdy 2 mln Polaków żyje w RFN – państwie które chce zmienić stosunki własnościowe na Ziemiach Odzyskanych, a 10 mln żyje w USA – kraju który daje schronienie wrogiemu nam Przedsiębiorstwu Holocaust.
 


Infrastruktura, armia, Bałtyk

Polska powstała ku morzu. To ono było przez wieki jądrem naszych celów i marzeń. To ono, a nie wybryki wschodnie królewiąt, dawało nam realny rozwój. Polska przestrzeń oparta jest o Bałtyk. Jest to terytorium związane jedynie iluzorycznie, przez bardzo ubogą infrastrukturę.

Zarówno Wisła od źródeł do Gdańska jak i Odra aż po Szczecin – obie rzeki stanową potencjalne zagrożenie dla setek tysięcy ludzi. Powodzie z lat 1997-2010 uświadamiają epokowe braki w sferze ochrony przeciwpowodziowej. Korytarze transportowe łączące ośrodki regionalne są rachityczne. Czas podróży lądem ze stolicy Polski do Szczecina jest kilkakrotnie dłuższy niż ze Szczecina do stolicy Niemiec, która wsysa Pomorze Zachodnie w swój organizm gospodarczy.

Państwo polskie ma obowiązek niwelować tę przewagę sąsiada inwestując w połączenia lotnicze i szybką kolej. Niezbędne są setki obwodnic, drogi ekspresowe i inwestycje w porty lotnicze i morskie. Przerzucenie transportu towarowego na kolej to niemalże potrzeba chwili.

W programach rozwoju regionalnego wyludnione Pomorze musi mieć absolutny priorytet. To bezpośrednie zaplecze naszego wybrzeża które liczy 500 km, a które nie jest, wbrew naturze, polskim oknem na świat. Gospodarka morska praktycznie nie istnieje, a więc nie ma wymiany handlowej w należytym tego pojęcia rozumieniu. W efekcie, nasza ekonomia sprzężona jest z niemiecką, realizującą wschodnioeuropejskie, długofalowe interesy Berlina.

Uwarunkowania geopolityczne i ekonomiczne zmuszają do konstatacji, że naszym celem narodowym jest awans cywilizacyjny dzięki gospodarce opartej na polskim kapitale i opanowaniu polskiej przestrzeni na osi południe-północ. Zabezpieczeniu tego celu służyć powinien system obrony finansowany na poziomie niewiele mniejszym od wydatków ponoszonych przez Niemcy, oraz neutralizacja antypolskich akcji finansowych i propagandowych na arenie międzynarodowej dzięki pracy sprawnego wywiadu. Tak postawiony cel narzuca co najmniej życzliwą neutralność w relacjach pomiędzy Polską a Rosją, oraz wybitną aktywność Polonii.

Żyjemy teraz w państwie fiskalnym, biurokratycznym, opresyjnym wobec skromnego obywatela, obojętnym wobec urzędniczej sitwy i zewnętrznego wroga. Jest to państwo, w którym zamknięte okno Bałtyku nie pozwala swobodnie oddychać. Taka Polska nie ma prawa, nie może się rozwijać. W takiej Polsce trudno marzyć o dążeniu do szczęścia, o samorealizacji, o solidnym wykształceniu dzieci, które owa obecna Polska skazuje na niewolniczą harówkę dla spłaty długu publicznego zaciąganego przez antynarodowy establishment.

Dopóki tożsamość narodowa Polaków wyrażać się będzie jedynie mszą za Ojczyznę i sprawną organizacją pogrzebów, dopóki Polacy en masse nie zrozumieją, że są narodem bałtyckim i ich przeznaczeniem jest opanowanie przestrzeni między Bugiem a Odrą ku Bałtykowi, dopóki nie pojmą, że wrodzony duch przedsiębiorczości powinien realizować się w oparciu o gospodarką morską i handel z całym światem, dopóty pozostaną parobkami Europy.

Takie jest doświadczenie historyczne i na nic prometejskie zaklęcia. Racją stanu jest Bałtyk. Możemy żyć bez Kijowa, ale bez Bałtyku zginiemy.

Marek Bednarz

KOMENTARZE

 • Kosmiczne bzdury Obóz piszecie
  Nawet trudno z tym czymś dyskutować.

  Ale to.. to jest najlepsze:

  "Dopóki tożsamość narodowa Polaków wyrażać się będzie jedynie mszą za Ojczyznę i sprawną organizacją pogrzebów, dopóki Polacy en masse nie zrozumieją, że są narodem bałtyckim i ..."


  Zaraz przyleci tu nieanonimowa i przyzna ci, Obóz rację...
 • Duby smalone
  Obóz Wielkiej Polski jest agenturą Putina; dlatego Przywiślański Kraj - ich obiekt marzeń - nie będzie miał dostępu do Bałtyku, a do Pacyfiku (na Dalekim Wschodzie).

  OWP to spadkobierca prorosyjskich tradycji innych wybitnych "polskich narodowców", jak Feliksa Kona i Józefa Unschlichta. Z Dmowskim ma on mniej wspólnego wspólnego, niż z Ali Babą.
 • podobno Tusk powiedział kiedyś, że...
  nasze Wybrzeże przynosi straty i trzeba je sprzedac. Troche już czasu od tej wypowiedzi mineło, czy aby cos w tej sprawie się nie dzieje?
 • Konserwatystka, dlaczego od razu bzdury?
  czy coś czego nie potrafimy pojąc, od razu muszą byc bzdurami? Przecież Polskie Wybrzeże powinno byc polskim Oknem na Świat. Ale żeby było tym oknem to potrzebne są właśnie szybkie drogi dojazdowe do tego "Okna". To wszystko się ze sobą łączy.
 • Jan Bogatko...
  czy jak ktoś jest związany z ideą Dmowskiego, to od razu musi byc agentem Putina? To historia pokaże kto ma rację. Na razie to całe zło począwszy od śmiertelnie niebezpiecznego Chemtrails, przez trującą żywnośc po szczepionki itd, itp pochodzi z Zachodu zawładniętego przez NWO. Jeżeli pan myśli że depopoulacja pana ominie to gartuluje dobrego samopoczucia. Już to że wszyscy w Polsce jestesmy poddawani powodującym śmiertelne choroby opryskom i niektórzy mówią "deszcz pada" jest już zupełnie niezrozumiałe, bo to oznacza że nie działa juz nawet instynkt samozachowaczy.
  P.S. Choroby układu oddechowego wysunęły sie na drugie miejsce z uwagi na przyczyny zgonów.
 • Jan Bogatko...
  śmierc w tym przypadku nastepuje przez stosunkowo długie duszenie i w koncu uduszenie się. Może to podziała na wyobraźnię. Proszę porozmawiac z pielęgniarkami - częstymi świadkami takich agonii
 • Jan Bogatko...
  Na YouTube można zobaczyc radarowe trasy samolotów rozpylających Chemtrails. Samoloty startuja z rejonu Niemiec i przelatuja nad Polskę.
 • czas na zmiany
  w myśleniu !!! "tusk powiedział".....co to znaczy,tusk powiedział ?...a kim jest tusk ???...czy to nie naród jest GOSPODARZEM we własnym kraju ????...ja nie chciałbym dzisiaj tą rudą kanalię kopnąć w doopę.....szkoda nogi....................
 • Hm. Bałtycka, Inflanty. Chyba nie tędy droga.
  Jeśli poszukamy analogii w rozwoju politycznym, w czasie w historii, to wydaje mi się, że Polska jest w przed Mieszkowym miejscu historycznym. Uzasadnienie tegom byłoby dość długie, dlatego tego nie zrobię, ale wiem jedno, że zanim nastali Jagiellonowie, byli Piastowie. A to właśnie Piastowie zaczęli budować Polskę od podstaw. A teraźniejsza Polska tego właśnie wymaga.
 • Nie upierałbym się przy tym Bałtyku
  Bałtyk to zimne morze i często jest pochmurno i deszczowo na dworze. No i z tym dostępem do morza i z wynikających z tego rzekomych korzyściach ekonomicznych to chyba też taka legenda z początków zeszłego stulecia. Taka Szwajcaria na ten przykład posiada największy tonaż handlowy w Europie i prowadzi morski handel aż miło, a dostępu do morza nie posiada. Ja tam bym się więc nie napalał na ten Bałtyk. To już lepiej rozejrzeć cię za jakąś bezludną wyspą w umiarkowanym klimacie i zrobić ściepę narodową. Będziemy mieli plan "B", gdyby się nam pucz nie udał. Pucz, jak ogólnie wiadomo, nastąpi pod koniec tego lata a nasz żołnierz walczy wydajniej, gdy ma świadomość zabezpieczonych tyłów. Dlatego proponuję zrobić ściepę na wyspę i wysłać tam już teraz jakiś oddział saperów, by zadbali o infrastrukturę. Taka wyspa byłaby ostatnim miejscem ucieczki dla naszego umęczonego narodu i dałaby rodakom poczucie bezpieczeństwa. W dręczonym przez Tuska i innych Niemców narodzie byłby to nieoceniony komfort psychiczny, pozwalający na odbudowanie świadomości narodowej. A w Bałtyku to byśmy naszą klasę polityczną spławili, ku uciesze śledzia bałtyckiego.
 • Panie Poruczniku...
  śledzie to by się bezpowrotnie zepsuły ta "naszą" klasą polityczną. Widział Pan, jak wygląda morze pełne zepsutych śledzi? Nie róbmy tego Szwedom:-)
 • poruczniku...
  nie powinienem tego komentowac,ale powiem.....masz zone ?...chcialbym ja "wyprobowac",a ty sie nie przejmuj,znajdziesz nowa,moze lepsza !!!
  puknij sie w glowe i mysl,chlopie,mysl !!!
 • @Jan Paweł 20:55:19
  Kto jest związany z ideą Dmowskiego? OWP? Pękam ze śmiechu! Dmowski to przynęta na jełopów - OWP jest wyłącznie związany z ideą płk Putina i jego nowym ZSSR.

  Dmowski chciał znaleźć wyjście w prorozumieniu z Rosją dla Polski pod rosyjską niewolą.

  OWP chce natomiast Polskę poddać pod rosyjską niewolę.

  Dmowski się w grobie przewraca!
 • @Jan Paweł 21:01:07
  Zapomniał Pan o cudatis pierdzielatis rozpylane z Londynu. Powoduje śmietrelną c zkawkę. Najlepsze antidotum do klople żyrynowskiego.
 • @Jan Bogatko 22:58:49
  "Dmowski chciał znaleźć wyjście w prorozumieniu z Rosją dla Polski pod rosyjską niewolą"
  ===============

  Pan też mądrości piszesz niczym profesor, czy to z animozji do ruchu narodowego? To jakiego chce Pan ruchu żeby był cacy? Antynarodowego, prożydowskiego, które państwa są dla Polski cacy, a które be z Pana definicji polskiej racji stanu??? Zgroza. W takim ujęciu Piłsudskiego należałoby rozstrzelać za współpracę z zaborcami, z Niemcami i to przeciw aliantom zachodnim, w tym Rosji ich sojuszniczce do zawartego pokoju po rewolucji już.

  Zatem co innego I wojna i wcześniej, a co innego kolejne lata, w tym już końcowe negocjacje, rozgrywki, Wersal. II RP rządzona przez narodowców prawdopodobnie nie skończyłaby tak jak skończyła, także w sensie ładu powojennego jakkolwiek wojna by się potoczyła.
 • autor
  Chyba "przegięcie".
  Imperium Cywilizacji Polskiej - to trochę większy teren niż tu omawiany.
  Strategicznym celem jest nawiązanie dobrego kontaktu i przyjaznej współpracy z państwami Środkowego Wschodu - od Turcji, przez Irak, Iran do Afganistanu + kraje doliny Fergańskiej.

  Zatem nie tylko Bałtyk, ale i Morze Czarne, ale i dostęp do Adriatyku.

  Rosja staje się elementem wspólnym - nie wrogim. Także Ukraina.

  Druga sprawa. To jest możliwe w realizacji ale potrzebna jest wola i świadomość.
  I społeczne zaufanie.

  na razie to wszystko mrzonki. Ale może się zdarzyć (i to niedługo), że obecne struktury rozpadną się. Nastąpi brak przepływu informacji. Jeśli będzie wypracowana teraz idea której ludzie zaufają - to ta idea zwycięży.

  Warto nad tym pracować.
 • @Marek Kajdas 23:45:29
  Ma szanowny Kolega rację. I wojna to co innego niż było wcześniej i potem. Musimy powołaś stowarzyszenie, które będzie miało statut i zmieecie lokalne antypolskie samorządy. Naszym zapleczem będzie narodowa fundacja wspierająca ruch narodoowy. Żeby żyło nam się lepiej, a Polska dostatnio w siłę urastała.
 • @Marek Kajdas 23:45:29
  Animozja wobec ruchu narodowego? Jakiego? Rosyjskiego? Niewątpliwie tak. Niech Pan wytrze mleko spod nosa i sobie trochę poczyta. Zacząłbym od Dmowskiego.

  Tymczasem tu zalatuje Gazpromem, a Pan o Wielikoj Polszy.
 • @Big Ben 02:49:49
  OWP - czyli polska droga do neostalinowskiego dżyngischanizmu.
 • Jan Bogatko...
  uprawia pan demagogie szyta grubymi nicmi. Stare knify rodem z wolnej europy. Przywies komuś radziecką łatkę a lud to kupi. Skąd wy sie bierzecie, z jakiegoś muzeum komunizmu?
  P.S. A propos Chemtrails, to zachęcam do podjęcia od czasu do czasu, wysiłku podniesienia głowy na to nasze piękne niebo w celu wyciągniecia właściwych wniosków.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY