Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 17 komentarzy

Obóz Wielkiej Polski

Obóz Wielkiej Polski - Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski jest kontynuatorem polityki Romana Dmowskiego

Warszawa: Dzień Zwycięstwa... pod rosyjską ambasadą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Różne rzeczy się w Polsce działy, ale takiego Narodowego Święta Zwycięstwa i Wolności jeszcze nie było.

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) ogłosiło, że żołnierze nie wystąpią pod pomnikami a więc, że po blisko 70 latach od zakończenia II wojny światowej mamy do czynienia z faktycznym bojkotem tego święta przez Wojsko Polskie.

 

Nie wiemy z jakiego powodu podjęto taką decyzję. Przyczyn może być wiele: chęć przypodobania się anglosaskim sojusznikom w związku z aktualną sytuacją międzynarodową, coraz większa uległość Warszawy wobec Berlina lub solidarność z pogrobowcami OUN-UPA i Waffen SS "Galizien" stanowiącymi przecież trzon kijowskiej junty.

 

Zanim właściwie fakt ten ogłoszono, Inicjatywa "Nie wojnie z Rosją" zaplanowała na godz. 19.00 manifestacje pod rosyjską ambasadą w Warszawie, gdzie zamierzano pikietować pod hasłem "Dzień Zwycięstwa - jako dzień solidarności polsko-rosyjskiej". Nikt nie przypuszczał, iż oprócz uroczystości na cmentarzach wojskowych będzie to jedyny akcent związany z obchodami, co by nie było, państwowego święta.

 

Jak się jednak okazało, organizatorowi - Adamowi Jerzemu Uznańskiemu (OWP), nie było dane dotrzeć na demonstrację ponieważ został dotkliwie pobity przez trzech napastników ok. 2 godzin przed samą akcją. Policja okazała się wyjątkowo rezolutna w swojej argumentacji: nie ma organizatora, nie ma manifestacji. Okazało się jednak, że aktywiści mieli zupełnie inny zestaw rozwiązań i zgodnie z polskim prawem podzielili zgromadzonych na 15 os. grupy (maksymalna liczba zgromadzonych kiedy demonstracja nie wymaga rejestracji). Po szybkiej konsultacji z władzami Obozu Wielkiej Polski akcje poprowadzili Sławomir Zakrzewski (Ruch Suwerenności Narodu) oraz mec. Włodzimierz Rynkowski (Związek Słowiański).

 

Przebieg zgromadzenia był cały czas zakłócany przez kilkuosobową grupę zwolenników tzw. majdanu. Stróże prawa wykazywali niezrozumiałą opieszałość wobec jednego z kontrdemonstrantów, który wydawał się pod wpływem alkoholu. Człowiek ten krzyczał praktycznie przez cały czas "ruskie pachołki" w kierunku zgromadzonych a finalnie zaatakował zupełnie nie związaną z demonstracją przechodzącą obok kobietę. Spotkało się to z błyskawiczną reakcją działaczy OWP a w konsekwencji wkroczeniem policji, która chwilowo zajęła się delikwentem. Akcja majdaniarzy miała wszelkie znamiona prowokacji podczas kiedy agresywny bojówkarz atakował zarówno policja jak i jego koledzy (także Ukraińcy) filmowali ze szczególną uwagą.

 

Zgodnie z planem wygłoszono przemówienia oraz nastąpiło odczytanie Listu Otwartego do Narodu Rosyjskiego przez Radosława Wybrańskiego (OWP). Wzdłuż ogrodzenia aktywiści trzymali transparenty tematyczne: "Jarosław przeproś za Banderę", "Bracia Słowianie witamy Was serdecznie", "Wołyń pamiętamy, dla banderowców zero poparcia". Nie zabrakło również banerów organizacyjnych: "Związek Słowiański", "Ruch Suwerenności Narodu", "Myśl Polska" i "Obóz Wielkiej Polski". Wszystko to wśród flag polskich i rosyjskich.

 

Demonstracja została zakończona ok. godz. 20.30 i kiedy nie było już policji oraz kontrdemonstrantów w asyście ochrony pojawił się rzecznik prasowy ambasady p. Valeria Perzhinskaya. Wówczas Jacek Medrzycki (jeden z czołowych działaczy organizacji "Polacy na rzecz serbskiego Kosowa") w imieniu Inicjatywy "Nie wojnie z Rosją" oraz Zarządu Głównego OWP przekazał petycję. Tak zakończył się Dzień Zwycięstwa po polsku.

 

Kazimierz Juszczyk

 

Fot. Renata Świątecka

KOMENTARZE

 • Organizatorzy
  Brawo za ten czyn ... Na razie tylko nieliczni protestuja w slusznej sprawie.Protest nie byl zbytnio naglosniony, lecz takze bojkotowany przez oficjalne wladze, ktore zupelnie zatracily instynkt samozachowawczy i dla zysku gotowe poprzec wszystko i wszystkich, wbew logice i odpowiedzialnosci za losy kraju . Jeszcze raz brawo tym "sprawiedliwym" ...
 • @babaraba 22:01:23
  Wlasnie wczoraj uslyszalam, ze wladze Hiszpanii zabraniaja oficjalnych manifestacji i protestow pod kara pieniezna w wysokosci do 50 tysiecy euro. W ubiegla niedziele liczni staruszkowie z Hiszpanii przyjechali do francuskiego Perpignan , zeby protestowac przeciwko polityce oszczednosci hiszpanskiego rzadu . Ta "unijna demokracja " juz goni w pietke i dochodzi do absurdow. Jednak ludzie sa juz zbyt zdeterminowani bieda i brakiem perspektyw - wiec naprawde nie maja juz nic do stracenia, a tylko wszystko do zyskania ..Nalezaloby wykorzystac ta sytuacje, aby zorganizowac jakis miedzynarodowy, prawdziwy protest na miare problemow, w jakie uwiklaly narody sprzedajne rzady banksterow !
 • BARDZO DOBRZE, ŻE POLACY PAMIĘTAJĄ HISTORIĘ
  Bardzo współczuję pobitemu Koledze. Proszę o kontakt z nim. Konieczna jest pomoc. O imprezie się dowiedziałem dwa dni wcześniej. Szkoda, że tak późno.
  Super, że Państwo sobie poradziliście z wymogami prawnymi.
  Czy ktoś filmował? Demonstracje niefilmowane tracą oddziaływanie społeczne.
  Żałuję, że nie mogłem z Wami być, ale pracowałem zawodowo.
 • International Jewry Victory Day
  "Kosowo Serbskie" a "Krym Rosyjski" troche to skomplikowane (niezła 'kaballah')
  co do sprzeciwu wobec judzenia na Rosję pełna zgoda, jednak Ruskie i Ukraińce to jedne capy i nie ma co wybierać między sympatiami do oprawców Wołyńskich czy Katyńskich,
  Nie jesteśmy stroną (niestety 'rząd' jest albo mu się wydaje)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY