Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 17 komentarzy

Obóz Wielkiej Polski

Obóz Wielkiej Polski - Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski jest kontynuatorem polityki Romana Dmowskiego

Kraków: Działacze OWP wśród sygnatariuszy listu do sądu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wśród osób, które list podpisały znaleźli się: Prezes Oddziału OWP w Krakowie kol. Kazimierz Juszczyk oraz Prezes Dzielnicy Małopolskiej OWP - kol. Janusz Mucha. Apel podpisał również sympatyzujący z OWP kol. Michał S. Dembowski z USA.

Gdy grupa małopolskich notabli (m.in. wojewoda, posłowie PO i PSL) poręczyła za aresztowanego Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś., podejrzanego o korupcję, usiłując doprowadzić do jego zwolnienia z aresztu, część działaczy ruchu „Oburzonych” (FORP), zaapelowała do sądu krakowskiego, by nie ulegał naciskom i podjął decyzję wyłącznie na podstawie dowodów w tej sprawie. Wśród osób, które list podpisały znaleźli się: Prezes Oddziału OWP w Krakowie kol. Kazimierz Juszczyk oraz Prezes Dzielnicy Małopolskiej OWP - kol. Janusz Mucha. Apel podpisał również sympatyzujący z OWP kol. Michał S. Dembowski z USA.

 

 

Dzisiaj, 22 października sąd ten postanowił, że Ryszard Ś. pozostanie w areszcie ze względu na obawę matactwa oraz podejrzenie o popełnienie przestępstwa, które jest zagrożone wysoką karą.

Przy tej okazji okazało się, „że urzędnicy tarnowskiego magistratu cały czas utrudniają prowadzenie śledztwa”.


 

10 października 2013


Sz. P. Marek Biernacki
Minister Sprawiedliwości

Sz. P. Andrzej Seremet
Prokurator Generalny

Sz. P. Barbara Baran
Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie

Sz. P. Aneta Mansfeld
Prezes Sądu Rejonowego Kraków-Śródmieście

 

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, Prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie oraz Prezesa Sądu Rejonowego dla Krakowa – Śródmieścia jako przedstawiciele prawie 100 różnych organizacji z całej Polski, z których większość zajmuje się monitorowaniem funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce, skupionych w federacji, którą zwykło się już nazywać ruchem OBURZONYCH.

 

27 września 2013 został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW prezydent Tarnowa Ryszard Ś., podejrzewany przez prokuraturę o korupcję. Decyzją sądu krakowskiego został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące w obawie przed matactwem i utrudnianiem śledztwa.

 

Teraz dociera do nas informacja, że 46 osób, w tym znani politycy Platformy Obywatelskiej, wojewoda małopolski (czyli przedstawiciel rządu RP w terenie), hierarchowie kościelni, a nawet poseł, który w przeszłości został skazany za oszustwo (choć na razie nieprawomocnie), apelują do sądu o zwolnienie z aresztu tymczasowego podejrzanego o korupcję samorządowca (związanego koalicją z Platformą Obywatelską), sugerując nawet, iż jest niewinny.

 

Znaczna część społeczeństwa, w tym i my, odbierać może taki rodzaj „poręczenia” za podejrzanego jako próbę nacisku na niezawisły sąd w Krakowie w celu wymuszenia zwolnienia podejrzanego z aresztu tymczasowego. Naszym zdaniem mamy tu do czynienia z niedopuszczalną w demokratycznym państwie prawa próbą wpływania na decyzję sądu przez grupę osób, która może być postrzegana jako rodzaj wpływowego establishmentu, usiłującego chronić jednego ze swych członków – prezydenta 100-tysięcznego miasta.

 

Zwykły obywatel może teraz odebrać ewentualne zwolnienie z tymczasowego aresztu podejrzanego o korupcję polityka jako działanie wymuszone przez wojewodę, posłów czy hierarchów kościelnych, jako działanie, które nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością oraz nierówne traktowanie obywateli przez wymiar sprawiedliwości, a nawet próbę wymuszenia w przyszłości uniewinnienia polityka tarnowskiego.

 

Mamy nadzieję, iż sąd krakowski nie podda się tej próbie nacisku i podejmie decyzję wyłącznie na podstawie zgromadzonych przez ABW i prokuraturę dowodów w tej sprawie.

 

Na podstawie informacji własnych i relacji ze strony: //tarnow.prawdemowiac.pl

 

Źródło: //www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=675&Itemid=1

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY