Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 17 komentarzy

Obóz Wielkiej Polski

Obóz Wielkiej Polski - Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski jest kontynuatorem polityki Romana Dmowskiego

Moje komentarze

 • @ninanonimowa 09:06:30
  Pani Nino leniństwo ludzi nie zna granic. Pani kieruje się narodowym instynktem samozachowawczym gdyż "po owocach poznacie" daną inicjatywę. A ludzie mają w zwyczaju zadawanie takich pytań dla samego trolowania. Każdy przecież wie, że nasza strona to www.owp.pl najprostsza z możliwych. Więc tam mogą szukać informacji.

  Na marginesie: uczciwie chcieliśmy podziękować Redakcji "NE" za "podbicie" info o naszej demonstracji. Jak również dziękujemy kol. Sendeckiemu za poparcie naszej akcji przez SIO już tam na miejscu.
  Do zobaczenia pod Sejmem RP! Już w sobotę!
 • @ninanonimowa 22:19:48
  Zapytać naczelnego, administracji. Sami nie wiemy.
  Do zobaczenia pod Sejmem RP! Już w sobotę!
 • @JanPaweł
  Po konsultacji z skarbnikiem możemy podać do publicznej wiadomości, że pomimo ogłoszenia (od czasu jego publikacji) na kontro nie wpłyneła nawet złotówka. Jak się okazuje OWP nadal ma się dobrze i działa prężnie. Czego przykładem będzie sobotnia demonstracja. Zapraszamy!
  Wspomóż działalność OWP!
 • @JanPaweł
  Zgadza się, jednak jak na razie inicjatywa ta nie cieszy się zainteresowaniem redakcji "NE"... Znamienne :-/
  Do zobaczenia pod Sejmem RP! Już w sobotę!
 • @Eugeniusz Sendecki 16:04:07
  Przemysław Holocher jak na razie nie działa w OWP. Jeśli zaś chodzi o kwestie małżeństw, związków itd. Biuro Prasowe OWP nie jest upoważnione do informowania na ten temat :) Możemy jednak zastrzec, że przejście Anny Holocher do OWP nastąpiło tylko i wyłącznie na zasadzie wspólnoty poglądów.
  Oświadczenie OWP z 2009 r. - Bojkot wyborów do PE
 • @Eugeniusz Sendecki 18:53:56
  Specjalnie nie ma w tej sprawie jaki szczegółów. Anna Holocher jest działaczką OWP i wchodzi w skład Sądu Koleżeńskiego naszej organizacji.
  Oświadczenie OWP z 2009 r. - Bojkot wyborów do PE
 • Bojkot eurowyborów
  Strona facebookowa dla bojkotujących:

  https://www.facebook.com/bojkot.eurowyborow
  Oświadczenie OWP z 2009 r. - Bojkot wyborów do PE
 • @Pan Marky 12:10:35
  Panie strzeż nas od pospolitych wariatów największej zakały Rzeczyposolitej na przełomie dziejów.
  Biuletyn "Jestem Polakiem"
 • @ Robert Larkowski
  Jak zwykle świetny tekst Kolego Przewodniczący! A tutejsze oceny nie są w żaden sposób miarodajne. Niestety trzeba liczyć się z ludzką złośliwością.
  PRZECIWKO FILOZOFII ZASTOJU
 • @Nathanel 20:10:35
  Zgadza się sytuacja się tam mocno skomplikowała. Zgadza się dlatego nie popieramy budowy jednego państwa bądź ścisłej unii ale konfederacji suwerennych państw słowiańskich.
  Wywiad z przewodniczącym SNP 1389
 • @Nathanel 19:39:48
  1) Jugosławia - państwo Słowian Południowych czyli: Słoweńców, Chorwatów, Bośniaków, Serbów, Czarnogórców i Macedończyków

  "Idea neoslawizmu przyczyniła się również do powstania Jugosławii"

  2) Wspólnego bloku w parlamencie Austro-Węgier (Czesi, Słowacy, Słoweńcy, Chorwaci, Serbowie, Rusini).

  "W roku 1909 neoslawiści utworzyli wspólny blok "Słowiańska Jedność" w parlamencie Austro-Węgier (pozbawiony jednakże działaczy polskich i ukraińskich)"

  3) Konflikty na lini Sofia - Berlgrad jak również Warszawa - Moskwa się zniwelowały. Brak pretensji terytorialnych.

  "Podczas zjazdów neoslawistów uwidocznił się konflikt między Polakami i Rosjanami, a także między Serbami i Bułgarami. W obu konfliktach mediował bezskutecznie działacz czeski Karol Kramář."

  4) Czechosłowacja - państwo Czechów, Morawian, Polaków (Ostrawa, Spisz, Orawa, miasto Cadca), Słowaków i Rusinów (Ruś Zakarpacka)
  Wywiad z przewodniczącym SNP 1389
 • To nie panslawizm tylko:
  Neoslawizm jest ideologią oraz ruchem politycznym, który został wykreowany pod koniec wieku XIX. Powstał on przede wszystkim jako odpowiedź na panslawizm. Ideologia ta powstała z działalności ludności czeskiej. Jeśli zaś chodzi o główną idee neoslawizmu chodziło o to, iż ludzie pragnęli chronić naród Słowian. Ochrona ta miała się odbywać pod patronatem mocarstwa, czyli Rosji. Członkowie tej ideologii przede wszystkich pragnęli chronić swoje narody przed wpływem narodu niemieckiego. Aby ruch ten mógł istnieć musieli oni ustalić, iż wszyscy Słowianie są wobec siebie równi. Nie mieli oni funkcjonować pod przywództwem Rosji, ale każde z państw jako autonomiczny oraz niepodległy kraj. Ponadto neoslawizm krytykował działalność Rosji oraz wywyższanie się tego kraju ponad innymi narodami słowiańskimi. Neoslawizm w przeciwieństwie do panslawizmu zakładał bowiem, iż wszystkie narody słowiańskie są wobec siebie równe. Nie chcieli oni żadnej dominacji narodowej, czy też religijnej. Chcieli oni ze sobą współpracować niż dominować jednego nad drugim. Co więcej neoslawizm dążył do tego aby przekształcić Austro – Węgry w federacyjne państwo. Przez pewien czas Rosja odnosiła się przyjaźnie do tego ruchu, jednak po pewnym czasie zaczęli oni wywierać nacisk nad innymi narodami słowiańskimi.

  Odsyłamy więc do książek :D
  Wywiad z przewodniczącym SNP 1389
 • @lju 22:47:00
  "OWP nie wstawia innych notek nad te, które czczą Rosję i ją wysławiają"
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  OWp wstawia teksty o Polsce o naszej historii tej dobrej wzniosłej i tej małej przekłamywanej dziś, ale skoro użytkownikowm nie chce się komentować tych postów, czy choćby jednego z ostatnich postów "Cud nad Wisłą" to dajemy o dobrosąsiedzkich stosunkach z Rosją jak i teksty traktujące aby te stosunki poprawić, abyś mogło (brak płci) komentować sobie troszkę i wytężyć umysł!:)
  Prawosławny sojusznik Watykanu
 • @Mirosław Dakowski 09:08:37
  Panie Profesorze, rozumiemy, że uprawia Pan politykę USA bo dali Panu potrzymać "kamień filozoficzny". Ale my na Rosję tutaj w naszym położeniu jesteśmy skazani. USA, które było kiedyś, skończyło się wraz z zamachem na Johna Kennediego, dobrze wiemy jakie węglarskie przesłanki były aby go zamordować. Na Rosję jesteśmy skazani czy nam sie to podoba czy nie. Więc jak najlepsze stosunki należy zachować z naszym sąsiadem. Nie kierujmy się polityką w stylu "Polsko dziś Twój triumf albo zgon!" bo wiemy dokładnie skąd to pochodzi i Pan powinien wiedzieć doskonale jako Tradycyjny Katolik. A To, że Cerkiew chce bronić chrześcijańskich wartości to bardzo dobrze. Przecież nikt ich nie zmusza do tego! a jeśli zmusza ją Putin aby Cerkiew broniła chrześcijańskich wartości to pytanie (pytanie do wszystkich....?) co to za były KGBista co namawia do chrześcijaństwa....? Proszę poczytać Rycerza Niepokalanej wydawanego za czasów życia św. Maksymiliana Kolbego co pisał o niszczeniu religii chrześcijańskiej przez bolszewików. Jeśli ktoś byłw KGB nawet, i widzi że ta droga była zła i stawia na chrześcijaństwo to według Pana źle? To lepiej aby czarny smok szalał? Powiemy jeszcze więcej: według tych wszystkich teorii na podstawie których ludzie wysuwają tak głupie wnioski, że ktoś należący do KGB nie zasługuje na nawrócenie i nie mógł się nawrócić, to idąc tą drogą, św. Paweł dla tych ludzi dalej należy do Sanhedrynu!
  Prawosławny sojusznik Watykanu
 • @rip LunarBird CLH 14:15:59
  Bardzo dziękujemy za intelektualną analizę listu Biskupów!
  Biskupi katoliccy pogratulowali Putinowi zwycięstwa wyborczego
 • @bar-bara 23:26:48
  Tak samo Luter nawoływał, zostawcie Kościół i czytajcie samą Biblię... Efekt - popatrzmy na moralność zachodnią!
  Biskupi katoliccy pogratulowali Putinowi zwycięstwa wyborczego
 • @Pan Marky 23:03:20
  W liście jasno i wyraźnie jest, że "wina leży po obu stronach gdyż stadionowi chuligani występują w każdym państwie i zawsze próbują zaznaczyć swoją obecność podczas wydarzeń sportowych" oraz "Poczuliśmy się dotknięci powszechnie panującą opinią, jakoby odpowiedzialność za zamieszki ponosili polscy narodowcy. Chcielibyśmy przypomnieć, że polski nacjonalizm to Narodowa Demokracja Romana Dmowskiego, znanego z orientacji prorosyjskiej przed I wojną światową, kiedy to był posłem do Dumy".
  Z listu jasno wynika bronimy Polskich Narodowców, co zarzucały gadzinówki z zachodnim kapitałem, jakoby odpowiedzialność za burdy ponosili Polscy Narodowcy.
  W liście nie ma ani jednego słowa przepraszam, co nam się zarzuca itp.
  Prosimy na przyszlość uważnie czytać i analizować!
  -------------------------------------------------------------------------------------
  Prosimy także udowodnić, że list jest donosem.
  Konkretne zdanie z listu w którym widać jasno i wyraźnie, że to donos!?
  Biskupi katoliccy pogratulowali Putinowi zwycięstwa wyborczego

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY